Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Kia kontynuuje swoją ekspansję w segmencie elektrycznym, a w tym celu planuje wprowadzić na rynek kolejny model – elektrycznego Kia EV5. Samochód ten będzie drugim modelem Kii, który będzie oparty na nowej platformie EV firmy Hyundai-Kia.

Zgodnie z informacjami, Kia EV5 zostanie zbudowana na takiej samej platformie, jak Hyundai Ioniq 5, który został zaprezentowany w lutym br. Podobieństwa w designie obu pojazdów są również zauważalne, w tym wydłużony rozstaw osi i proste linie. Zarówno Ioniq 5, jak i EV5 będą napędzane przez systemy 800V i będą mogły się pochwalić szybkim ładowaniem. Oznacza to, że samochody te będą w stanie naładować baterie do 80% w zaledwie 18 minut. Według przewidywań, EV5 będzie oferować co najmniej dwie wersje napędowe i będzie miał zasięg wynoszący około 500 km.

Kia EV5 oraz nowa generacja Rio potwierdzone na Q4 2023

Oprócz EV5, Kia ma w planach wprowadzenie na rynek kolejnego modelu elektrycznego – Rio EV. W przeciwieństwie do EV5, Rio EV będzie oparty na platformie własnej Kii. Samochód ten będzie oferował ładniejszy design, ale będzie miał mniejszy zasięg, który wyniesie około 200 km. Rio EV jest zaplanowany na Q4 2023 roku. Producent kładzie duży nacisk na użyteczność samochodu, który ma odnaleźć się w warunkach miejskich. To propozycja dla osób, które chcą szybko i sprawnie poruszać się po zatłoczonych miastach, gdzie ciężko znaleźć miejsce dla dużego samochodu.

Kia EV5 oraz nowa generacja Rio potwierdzone na Q4 2023

Kia w ciągu najbliższych kilku lat planuje wprowadzić na rynek siedem nowych modeli elektrycznych, co jest częścią ich strategii związanej z przejściem na zeroemisyjne pojazdy w ciągu najbliższych kilku dekad. W planach Kii jest również wprowadzenie hybrydowego modelu Sorento PHEV, który będzie miał zasięg na samym silniku elektrycznym wynoszący około 50 km. Kia EV5, podobnie jak Hyundai Ioniq 5, z pewnością zyska na popularności, szczególnie w Europie, gdzie jest duży popyt na elektryczne samochody. Wprowadzenie na rynek tak nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie pojazdów elektrycznych może pomóc w osiągnięciu celów związanych z redukcją emisji w przyszłości.

Źródło: materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *