Redaktor | Fotograf

Koreańskie marki w Europie rozwijają się w szybkim tempie. Choć wciąż nie mają one przedstawiciela premium, w przyszłości może się taki pojawić. Genesis, czyli luksusowa submarka Hyundaia, właśnie zaprezentowała nowy model, który z pewnością zrobiłby zamieszanie w Europie. Chodzi o GV80 Coupe, które ma potencjał, aby konkurować z BMW X6 lub Mercedesem GLE.

Genesis to nieco egzotyczna z perspektywy Europy marka, która ma jednak bogate i ciekawe portfolio. W gamie tego koreańskiego producenta można znaleźć wiele propozycji, które z pewnością odnalazłyby się na rynku europejskim. Popularność na Starym Kontynencie zdobywają SUV-y coupe, których na rynku nie brakuje. Właśnie taki samochód pokazał teraz Genesis na targach w Nowym Jorku. Model GV80 Coupe z pewnością ma potencjał, aby konkurować z najbardziej uznanymi konstrukcjami. Jednak czy klienci przekonają się do koreańskiej marki?

Genesis GV80 Coupe - koreański rywal dla X6 nadejdzie w 2025

Z zewnątrz GV80 Coupe robi niesamowite wrażenie. Sylwetka jest agresywna niczym w Lamborghini Urus, a jednocześnie elegancka jak w Bentleyu Bentaydze. Ważnym elementem są światła, które wydają się stanowić jedną całość, podzieloną jedynie przez panele nadwozia. Sportowych akcentów jest tutaj dość dużo, w końcu mamy do czynienia z SUV-em coupe, który z założenia ma być bardziej dynamiczny. W środku znajdziemy cztery fotele kubełkowe, a więc rozwiązanie podobne do tego z produkcyjnego BMW M5 CS. Znalazło się także miejsce na klatkę bezpieczeństwa. Kto projektantom zabroni, zwłaszcza że na razie jest to jedynie concept.

Genesis GV80 Coupe - koreański rywal dla X6 nadejdzie w 2025

Niestety, Genesis nie podzielił się informacjami, co projektanci umieścili pod maską. Świetną informacją byłby silnik V8, jednak zapewne Genesis skorzysta z V6, który znajdziemy pod maską standardowego GV80. Rozwija on moc 380 koni mechanicznych i ma napęd na cztery koła, co zapewnia dobre osiągi. W przypadku odmiany Coupe, na szczycie gamy powinna znaleźć się jednak bardziej sportowa odmiana, która będzie konkurencją dla X6 M lub Lamborghini Urusa. Genesis planuje dalszy rozwój gamy w stronę sportowych, a nie tylko luksusowych modeli.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *