Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Nie jest nowością, że różni producenci tworzą swoje marki bardziej “premium”, ale Genesis z modelem G70 Wagon może napsuć krwi takim rywalom jak BMW, Audi czy Mercedes

Marka Genesis to bez wątpienia udany projekt dla Hyundai mimo, że wciąż jest to wszystko na etapie planowania i rozwoju. O marce jest głośno i wszyscy wskazują topowe niemieckie produkty jako potencjalnych rywali. Dlaczego potencjalnych? Bo Genesis w 2020 roku ma oficjalnie wejść na rynek europejski. Nie wiadomo czy zostanie utworzona sieć samodzielnych salonów jak w przypadku marki CUPRA zależnej od Seata, ale ma odbyć się debiut kilku ciekawych modeli, w tym modelu G70. Jednak ten właśnie model, będący najmniejszą limuzyną we flocie marki, przejdzie mały facelifting, a to idealny moment by rozszerzyć oferowane nadwozia dla tego samochodu.

G70 Wagon

Pojawiła się wizja stworzenia Genesis G70 jako kombi i nie jest to tylko kolejny render w przestworzach internetu, ale faktycznie o tym myśli producent. William Lee, szef marki Genesis, przyznał, że jest taka możliwość, aby powstał G70 Wagon. Co ciekawe, patrząc na ten samochód widzimy lekkie nawiązanie do stylistyki Hyundai na przodzie auta i bardzo podobną sylwetkę do Mercedesa klasy E również w nadwoziu kombi. Mercedes występuje w wersji E63 AMG dla swojego bardziej praktycznego nadwozia, więc może to idealny segment dla nowego G70 Wagon?

Jest to możliwe, bo obecnie oferowany jest silnik 3.3 V6 o mocy 365 KM. Gdyby nad jednostką popracować i być może dodać układ elektryczny do tego tworząc jednocześnie hybrydę to mielibyśmy nowego rywala dla AMG, który byłby dobry dla UE z punktu widzenia środowiska i dobry dla klientów dzięki tańszej eksploatacji. Genesis ma w planach stworzenie na bazie G70 Crossover’a, bo te przecież sprzedają się najlepiej w obecnej chwili, a taki zabieg może dać duży wpływ do budżetu marki. Jego premiera jest zapowiedziana na koniec 2020 roku/początek 2021. Gdzieś tam na premierach marki Genesis była mowa o Coupe na bazie G70, lecz to nieco bardziej odległy plan i mniej prawdopodobna wizja w najbliższym czasie.

Foto. X-Tomi Design oraz materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *