Redaktor | Fotograf

Bentley od zawsze kojarzył się z raczej stonowanymi samochodami luksusowymi i sportowymi. Nie inaczej jest z SUV-em marki, czyli modelem Bentayga. Nawet w wersji Speed jest ona bardziej skromna niż ostentacyjna. Nie jest to jednak przeszkodą dla Mansory, które właśnie przygotowało projekt oparty o ten model. Zdecydowanie nie wyróżnia się on skromnością ani słabymi osiągami.

Mansory nie od dziś kojarzy się z niezwykle kontrowersyjnymi projektami. Tuner korzysta z różnego rodzaju technik, aby zapewnić jak największe doznania dotyczące projektu. W ostatnim czasie Mansory wzięło się za Lamborghini Urusa i trzeba przyznać, że wyszło znakomicie. Tym razem tuner wprowadził do oferty pakiet dla bardziej stonowanego modelu, jakim jest Bentley Bentayga Speed. Pomimo tego, ciężko powiedzieć, aby było skromnie. Mansory znacznie zmodyfikowało brytyjskie auto zarówno od strony technicznej, jak i stylistycznej.

Bentley Bentayga Speed od Mansory — 900 koni w SUV-ie

Z zewnątrz w oczy rzuca się przede wszystkim poszerzone nadwozie Bentaygi Speed. Mansory zadbał o odpowiednią szerokość zarówno z przodu, jak i z tyłu. SUV jest teraz także znacznie niższy, dzięki zastosowaniu zmodyfikowanego zawieszenia. Z przodu można znaleźć dokładki zderzaka przedniego, a także kilka mniejszych elementów aerodynamicznych. Nieco bardziej ostentacyjnie jest jednak z tyłu. Przede wszystkim pojawił się nowy spoiler, który jest ogromny. Znacznie większy jest także dyfuzor i nowe końcówki wydechu, które zapewniają niesamowity dźwięk. We wnętrzu, Mansory oferuje jasnoniebieskie wykończenie skórzane.

Pod względem technicznym, Mansory skupiło się na zmodyfikowaniu jednostki napędowej. Standardowo Bentayga Speed korzysta z silnika W12 o mocy 635 koni mechanicznych. Mansory podnosi tę wartość aż do 900 koni mechanicznych, co jest znakomitym wynikiem. Tuner pochwalił się konkretnymi wartościami co do osiągów. Te są znacznie lepsze niż w standardowej Bentaydze. Ogromny SUV Bentleya już seryjnie jest niezwykle szybki i przyspiesza do setki w czasie mniejszym niż 4 sekundy. Po tuningu wartość ta spada do zaledwie 3,5 sekundy. Cena zapewne będzie zaporowa, jednak klienci z pewnością się znajdą.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *