Redaktor | Fotograf

Mansory słynie z raczej obfitych projektów tuningowych, jednak nie zawsze musi tak być. W przypadku najnowszej propozycji tunera, opartej na Land Roverze Range Roverze jest całkiem skromnie. Pomimo że większość elementów wykonano z włókna węglowego, projekt nie wyróżnia się na tle innych projektów tunera. W przypadku brytyjskiego luksusowego SUV-a tak właśnie powinno być.

Nowy Land Rover Range Rover to definicja luksusu. Auto nie jest ostentacyjne, jednak robi wrażenie na ulicy. Jednak jeśli komuś nie zależy na byciu incognito, może skierować się do Mansory. Tuner przygotował obszerny pakiet do brytyjskiego SUV-a. Dzięki temu auto wygląda bardziej agresywnie, jednak nie jest ostentacyjne. Nie jest to typowe rozwiązanie dla Mansory, jednak do Range Rovera takie rozwiązanie jak najbardziej pasuje. Pakiet skupia się przede wszystkim na stylistyce, jednak Mansory oferuje także tuning silnika.

Land Rover Range Rover od Mansory - carbonowy, a skromny

Z zewnątrz od razu można poznać, że nie mamy do czynienia ze standardowym Land Roverem Range Roverem. Pojawiła się zupełnie nowa maska z włókna węglowego, która posiada teraz znacznie więcej wlotów powietrza. Abyśmy nie zapomnieli, z jakim tunerem mamy do czynienia, Mansory umieściło swój znaczek na przednim grillu. Tuner oferuje też ogromne, 24-calowe felgi, które dobrze pasują do reszty samochodu. Z tyłu pojawił się nieco większy dyfuzor, a także nowe końcówki układu wydechowego. Wrażenie robią także poszerzenia nadwozia, które sprawiają, że Range Rover jest nieco agresywniejszy. Wciąż jednak nie jest to ostentacyjna forma tuningu, jaką Mansory ma w zwyczaju.

Land Rover Range Rover od Mansory - carbonowy, a skromny

Pod względem technicznym, Mansory skupiło się na podniesieniu mocy. Ta wynosi teraz aż 620 koni mechanicznych, co oznacza przyrost na poziomie 90 koni. Jest to zasługa przede wszystkim zmian w zakresie oprogramowania silnika i instalacji PowerBox. Zupełnie nowy jest układ wydechowy, który brzmi znacznie lepiej. Dzięki temu jednostka V8, o pojemności 4,4-litra może swobodnie oddychać. Sprint do setki ma zająć teraz jedynie 4,3 sekundy, co jak na taki rozmiar robi niesamowite wrażenie.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *