Redaktor | Fotograf

Każdy przyzwyczaił się już do pomysłów, jakie miewa Mansory. Najbardziej kontrowersyjny tuner świata znów poszedł jednak o krok dalej. Tym razem przyszła pora na tuning SUVa Lamborghini, czyli modelu Urus. Standardowo jest on dość agresywny, ale jednocześnie praktyczny, ponieważ posiada cztery drzwi. Mansory stwierdziło jednak, że dwudrzwiowy SUV coupe zrobi większe wrażenie na ulicy.

Mansory to jeden z najbardziej kontrowersyjnych tunerów. Producent od wielu lat polaryzuje wielu fanów motoryzacji, a wiele osób uważa, że tę markę można kochać lub nienawidzić. Nie można jej jednak odmówić innowacyjności i popularności. Bodykity tej marki lądują głównie na samochodach szejków, w związku z czym nie dziwi tuning takich samochodów jak Lamborghini Urus czy Mercedes Klasy G. Tym razem, najnowszy projekt Mansory opiera się jednak na tym pierwszym modelu. Tuner właśnie stworzył pierwszego na świecie dwudrzwiowego Urusa, którego nazwał Venatus Coupe Evo C. Na tym lista zmian się jednak nie kończy.

Lamborghini Urus w wersji coupe? Takie rzeczy tylko od Mansory

Stylistycznie projekt bez wątpienia robi wrażenie. Aby umożliwić konwersję na wersję dwudrzwiową, słupek B przesunięto o 20 centymetrów. Tak samo dłuższe są teraz drzwi. Z tyłu pojawiły się ogromne nadkola i wloty powietrza. Reszta bodykitu jest podobna do wcześniejszej propozycji Mansory na bazie Urusa, czyli wersji Venatus Coupe Evo S. Całości dopełniają oczywiście zupełnie inne zderzaki, większy dyfuzor i ogromny spoiler na klapie bagażnika. Środek jak przystało na Mansory można skonfigurować dowolnie, jednak na zdjęciach można zobaczyć jasnoniebieskie wykończenie. Przednie fotele są oczywiście odchylane, aby umożliwić dostanie się do tylnego rzędu.

Lamborghini Urus w wersji coupe? Takie rzeczy tylko od Mansory

Pod względem technicznym, najnowsza propozycja Mansory również jest oparta o tą starszą. Pod maską wciąż jest więc 900 koni mechanicznych i 1100 niutonometrów. Całość pozwala na przyspieszenie do setki w czasie 2,9 sekundy. Dwudrzwiowy Urus powstał przede wszystkim w związku z wieloma zapytaniami o taki model. W związku z popularnością, powstanie 8 sztuk pakietu, jednak możliwe, że Mansory zdecyduje się rozszerzyć produkcję.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *