Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Zimowy sezon narciarski w pełni. Miłośnicy sportów zimowych ruszają w góry, aby wyszaleć się na stoku. Bagażniki samochodowe nie zawsze są w stanie pomieścić wszystkie potrzebne akcesoria, szczególnie narty. Dlatego warto postawić na box dachowy, który powiększy przestrzeń ładunkową auta. Podpowiadamy, jak wybrać ten właściwy i na co zwrócić uwagę w czasie zakupu.

1. Czym są boxy dachowe?
2. Jak dobrać odpowiedni box dachowy?
3. Miejsce na deski snowboardowe i inny sprzęt sportowy

Czym są boxy dachowe?

Boxy dachowe, to pojemniki wykonane z odpornych materiałów, które, jak sama nazwa wskazuje, umieszcza się na dachu samochodu. Można powiedzieć, że w pewnym sensie jest to drugi bagażnik. To bardzo przydatne akcesorium, ponieważ przewożenie toreb, walizek, lub nart i desek snowboardowych na tylnym siedzeniu, ogranicza widoczność i może stać się przyczyną wypadku. Boxy dachowe produkowane są w różnych rozmiarach, stylach i kolorach. Nie ma więc większych trudności z dobraniem odpowiedniego modelu do naszego auta. Jednak do zamontowania boxa dachowego potrzebny jest bagażnik bazowy. Jest to konstrukcja ze stalowych lub aluminiowych belek, która (w połączeniu z odpowiednim uchwytem) służy do przewożenia dodatkowego bagażu o dużych wymiarach. Mogą to być rowery, kajaki lub narty. Jeśli więc chcemy zamontować box dachowy, niezbędne jest kupno bagażnika bazowego. 

Boxy dachowe można kupić zarówno w punktach stacjonarnych, jak i w sklepie online Taurus.info.pl oferującego m. in. produkty firmy Thule. Boxy samochodowe i sprzęt dla podróżujących samochodem to specjalność firmy.

Jak wybrać bagażnik dachowy?

Jak dobrać odpowiedni bagażnik dachowy?

To już nieco trudniejsze zadanie, ponieważ nie istnieje jeden uniwersalny model, który pasowałby do każdego auta. Jeśli chodzi o kufry na dach to w Polsce, najpopularniejszymi markami boxów dachowych są Taurus, Thule i Hapro. Wszystkie ich produkty są funkcjonalne, różni je nieco design i sposób montażu. Najważniejszym czynnikiem, na który trzeba zwrócić uwagę podczas zakupów, są potrzeby i pojemność wyrażona w litrach. Box dachowy nie powinien także utrudniać otwierania tylnej klapy bagażnika. Przed zakupem warto porównać wymiary dach i długość boxa. Ważną sprawą jest także łatwy montaż, który będziemy mogli przeprowadzić samodzielnie. Każda marka, produkująca boxy dachowe ma swoje własne rozwiązania. Są to szczęki ze specjalnymi pokrętłami do regulacji, lub metalowe obejmy w kształcie litery U. 

Pełną ofertę dostępnych rozwiązań znajdziesz na stronie taurus.info.pl, na którą już teraz zapraszamy. Poza wspomnianymi produktami marek Taurus i Thule, firma oferuje także rozwiązania marki Yakima, Hapro i Kamei.

Miejsce na deski snowboardowe i inny sprzęt sportowy

Boxy dachowe, to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą przewieźć narty, deski snowboardowe, kijki, kaski narciarskie, natomiast latem – akcesoria plażowe. Zmieszczą się tam także walizki, torby sportowe i plecaki. Pamiętajmy też, że ciężar boxu wraz z bagażem, nie może być większy niż nośność dachu auta. Każdy producent samochodów podaje te parametry, więc nie powinno być problemu z wyliczeniem maksymalnego obciążenia. Dobrej jakości box dachowy, powinien być funkcjonalny, łatwy w montażu i demontażu. Dodatkowym udogodnieniem jest dwustronne otwieranie boxu, co ułatwia umieszczanie w nim zawartości oraz późniejsze wypakowywanie. Jednak modele, które dają się otwierać z obu stron, są nieco droższe. Na cenę boxu dachowego wpływa również jego wygląd. Aktualnie sporą popularnością cieszy się box dachowy firmy Taurus serii Xtreme II 450.

 

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *