Redaktor | Fotograf

BMW X5 i X6 to jedne z najważniejszych modeli w gamie. Tego typu samochody zawsze są flagowymi przedstawicielami marki, w związku z czym mają na swoim pokładzie nowoczesne technologie. BMW właśnie przeprowadziło lifting obu tych modeli, wprowadzając do nich nowe rozwiązania, nowe wersje silnikowe i nieco odmładzając design.

Nowoczesne SUV-y bez wątpienia są teraz najbardziej popularnym wyborem wśród klientów. Producenci chcą, aby to ich oferta była atrakcyjna i chętnie wybierana. Aby to zrobić, przede wszystkim muszą często odświeżać swoją gamę modelową. Tak jest w przypadku BMW, które właśnie wprowadziło do sprzedaży X5 i X6 po liftingu. Duże SUV-y marki otrzymały wiele zmian, a część z nich widać już na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim są to zmiany stylistyczne, jednak zmieniła się także gama silnikowa, a także technologia i system multimedialny.

BMW X5 i X6 po liftingu zaprezentowane — nowe technologie

Z zewnątrz nowe X5 i X6 łatwo rozpoznać przede wszystkim po nowych reflektorach. Mają one nieco bardziej eleganckie i mniej agresywne wypełnienie. Oba modele otrzymały także zmienione zderzaki przednie, a grill w X5 może być teraz podświetlany. Z tyłu również zmieniły się reflektory, które otrzymały nową grafikę. Klienci będą mogli wybierać spośród nowych kolorów. Wśród nich znajdą się Blue Ridge Mountain, Brooklyn Grey, Skyscraper Grey, Frozen Pure Grey. W mocniejszych odmianach dostępny będzie także Marina Bay Blue i Isle of Man Green.

BMW X5 i X6 po liftingu zaprezentowane — nowe technologie

Pod względem technicznym, nowe X5 i X6 otrzymają nową wersję silnikową plug-in. Będzie to xDrive50e, która zastąpi xDrive45e. Bazą wciąż będzie silnik 3.0 R6, jednak znacznie wzrośnie moc silnika elektrycznego. Moc układu wyniesie aż 490 koni, co oznacza przyrost względem poprzednika na poziomie 96 koni. Przełoży się to na sprint do setki w czasie 4,6 sekundy. Dzięki większej baterii wzrośnie zasięg. Na samym prądzie X5 i X6 PHEV przejadą aż 65 koni. Odmiany xDrive40i w obu modelach otrzymają dodatkowe 40 koni. Rozwiną więc teraz aż 380 koni, co nieco poprawi osiągi. Odmiana M50i zostanie zastąpiona przez M60i, jednak moc i osiągi nie ulegną zmianie.

BMW X5 i X6 po liftingu zaprezentowane — nowe technologie

We wnętrzu nowych X5 i X6 zagościły nowe ekrany odpowiedzialne za multimedia i dane dotyczące jazdy. Trafiły one pod jedną taflę szkła. Pod względem technologii dotyczących jazdy, jako opcję można kupić system, który pozwala na zdjęcie rąk z kierownicy w czasie jazdy na autostradzie przy prędkościach do 135 kilometrów na godzinę. Zmian jest więc dużo, a X5 i X6 po liftingu pojawią się w salonach już za kilka miesięcy.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *