Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

To nie potrwało długo. Podczas pierwszego dnia testów kliencki zespół Audi Sport Team WRT jako pierwszy przedstawił swój pełny line-up na sezon 2020.

Wspomnianym kierowcami są znany z F3 Szwajcar Fabio Luca Scherer i startujący dotąd w serii Indycar Brytyjczyk Ed Jones. Obaj panowie przygodę z serią DTM zaczęli dopiero dzisiaj, na testach młodych kierowców. Nie będziemy ukrywać, że WRT mimo bycia swego rodzaju zespołem juniorskim, tak szybką decyzją w sprawie obsadzenia obu foteli nas zaskoczył. Zespół musi nie tylko widzieć w kierowcach spory potencjał. Darzyć ich musi również ogromnym zaufaniem, jeśli stawia na dwóch całkowitych debiutantów. Najwidoczniej widzą coś znacznie ważniejszego w perspektywie długofalowej.

WRT Hitotsuyama Team Audi Sport

Ta decyzja oznacza również, że jeżeli Team Phoenix nie będzie kontynuował rywalizacji w przyszłym sezonie, to w samochodach marki Audi na rok 2020 pozostaną już jedynie dwa wolne miejsca. Wiąże się to z tym, że dwaj obecni kierowcy producenta z Ingolstadt jeszcze przed końcem obecnego sezonu mieli kontrakty na przyszły rok. Tymi kierowcami byli Nico Müller, który w następnym sezonie będzie kontynuował jazdę dla Audi Team ABT Sportsline, oraz Jamie Green, który w przyszłym roku podobnie jak w 2019 będzie reprezentował barwy Team Rosberg.

W kuluarach mówi się, że rozmowy z zespołem Audi Sport Team WRT prowadził Robert Kubica. Polak miałby wówczas występować w ich barwach w sezonie 2020. To jednak jedynie pogłoski, a jak na razie Kubica bierze udział w testach pod banderą BMW. Dużo w tej kwestii namieszała rezygnacja zespołu WRT z kontraktu z kierowcą Pietro Fittipaldi. Brazylijczyk pracował również dla zespołu Haas F1 Team, gdzie wykonywał swoje obowiązki na symulatorze. Jak widać może i Robert Kubica rozmowy z zespołem prowadził. Decyzje, które ostatecznie zapadły nie przewidują jednak jego udziału w barwach WRT.

Foto. DTM Media

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *