Redaktor | Fotograf

Choć Audi S8 nie jest najnowszym modelem w gamie producenta to dopiero teraz ABT wzięło się za modyfikowanie luksusowej limuzyny dodając nieco mocy

Od momentu zaprezentowania Audi S8 minął już rok. Wydaje się jednak, że nie była to najgorętsza premiera niemieckiej marki w ostatnim czasie. Producent zdecydowanie skupia się na SUVach i crossoverach, czemu oczywiście nie można się dziwić, bo to one napędzają sprzedaż. O S8 nie zapomniał natomiast tuner ABT, prezentując pakiet tuningowy do tego modelu.

Już w podstawowej wersji S8 wyciąga 571 koni. To wystarcza, aby ważąca 2200 kilogramów limuzyna przyspieszyła do setki w 3,8 sekundy. Jeśli te liczby nie są dla kogoś satysfakcjonujące, pakiet ABT powinien go zadowolić. Tuner podniósł moc 4-litrowej V8 do 700 koni, a moment obrotowy z 800 do 880Nm. Pozwoliło to poprawić czas przyspieszenia do setki aż o 0,4s. Prędkość maksymalna jest ograniczona do 270 km/h.

Audi S8

Oczywiście, zmiany nie kończą się na samym silniku. Tuningowi poddano także inne podzespoły. Z zewnątrz w oczy rzucają się 21-calowe felgi producenta. Poza tym na klapie bagażnika pojawił się subtelny spoiler wykonany z włókna węglowego. We wnętrzu również nie oczekujemy ogromnych zmian, poza kilkoma znaczkami producenta na przykład na gałce skrzyni biegów.

Audi S8

ABT nie zmieniło na siłę charakteru limuzyny. S8 nadal nie rzuca się w oczy, ale dzięki podniesionej mocy, na pewno nie jeden kierowca będzie zaskoczony widząc start spod świateł. Propozycja niemieckiego tunera jest póki, co jedynym substytutem dla zwykłej S8. Audi nie opublikowało informacji o planach zaprezentowania S8 Plus z podniesioną mocą, tak jak to miało miejsce w poprzedniku.

Foto. materiały prasowe tunera

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *