Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Dzisiaj SUV’y pokroju Skody Kodiaq RS zyskują na popularności, więc chcąc się wyróżnić na ulicy, trzeba je po prostu nieco zmodyfikować, a ABT daje taką możliwość

Wiele osób szukając rodzinnego SUV’a decyduje się na odmiany sportowe, które wyróżniają się większą mocą i lepszymi właściwościami jezdnymi. Wynika to z różnych kwestii, ale często tego typu samochody muszą ciągnąć przyczepy czy to kempingowe czy też inne tego typu konstrukcje, które same w sobie są ciężkie i w takich sytuacjach przydaje się nieco więcej mocy. Dlatego Skoda Kodiaq RS, która wyposażona jest w 2-litrowy silnik Diesla o mocy 240 KM jest jednym z samochodów na liście zainteresowania klientów szukających dużej mocy, oszczędnej jednostki i nieco sportowego charakteru. Bazowa wersja kosztuje co najmniej 203 100 zł, ale jeśli wam powiem, że używany Kodiaq RS z 2019 roku może kosztować ponad 250 tysięcy to zapewne będziecie lekko w szoku.

Kodiaq RS

Otóż jak być może wiecie, ABT przygotowało mały tuning dla Skody Kodiaq RS. Zakładał on między innymi podniesienie mocy do 270 KM i 540 Nm, co przekładało się na sprint do setki w 6,8 sekundy (lepiej o 0,2 sekundy niż seria) i prędkość maksymalną na poziomie 220 km/h. Oczywiście na liście zmian znalazło się więcej pozycji i były to między innymi nowe 20-calowe felgi oraz nieco zmienione wnętrze, w którym gościły czerwone akcenty i alcantara, a także włókno węglowe. Teraz jeden egzemplarz prosto od tunera ABT trafił na sprzedaż za pośrednictwem ich oficjalnej strony.

« z 7 »

Jest to samochód z 2019 roku, a jego przebieg to 11 500 km. Cena wywoławcza to 56 890 euro, co daje nieco ponad 250 tysięcy złotych po dzisiejszym kursie. Dla jednych może to być dużo, dla innych mało, ale my proponujemy w tej cenie rozważyć inny samochód. Otóż bazowe BMW M240i xDrive, które ma 340 KM i osiąga setkę w 4,6 sekundy, kosztuje 229 100 zł. Czy będzie tak samo praktyczne? Na pewno nie, ale ma zdecydowanie bardziej sportowy charakter. To oczywiście luźna propozycja i należy traktować ją z przymrużeniem oka, ale może kogoś zainteresuje. Jednak jeśli spodobał wam się Kodiaq RS od ABT to odsyłamy do oryginalnego ogłoszenia, aby zapoznać się ze szczegółowymi informacjami.

Kodiaq RS

Foto. materiały tunera z ogłoszenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *