Andrea Dovizioso według szefa zespołu, Razlana Razaliego, będzie jednym z faworytów do tytułu w Klasie Królewskiej w 2022 roku.

Andrea Dovizioso nie będzie miał łatwego zadania. Włoch w przyszłym sezonie będzie rywalizować w nowym zespole, jakim jest WithU Yamaha RNF, a jego partnerem będzie debiutant Darryn Binder. Jednak według szefa nowego zespołu, Razlana Razaliego były zawodnik między innymi Ducati będzie w stanie walczyć o najwyższe cele. Warto zaznaczyć, że Dovizioso w końcówce sezonu dołączył do zespołu Petronas Yamaha.

Zaczynając od Andrei, ma wiele do udowodnienia. Myślę, że w przyszłym roku będzie chciał to zrobić, nie widzę sensu, aby wracał i nie próbował. Biorąc pod uwagę równowagę doświadczenia i młodości, sądzimy że Andrea dobrze sobie poradzi i powalczy o mistrzostwo. Natomiast oprócz Darryna mamy jeszcze czterech innych debiutantów. Celem jest, aby Darryn był najlepszym debiutantem. Myślę, że to najbardziej optymistyczne, czego możemy się spodziewać i będziemy w to celować. Będzie na pewno ciekawie. Moje doświadczenie z Andreą jest takie, że jest bardzo analityczny. Jest bardzo jasny w tym, czego chce, a także wie jakie problemy mają motocykle. Dlatego Yamaha położyła duży nacisk na jego komentarze i opinie. Myślę, że [Yamaha] potrzebuje innej perspektywy od innego zawodnika, zwłaszcza doświadczonego, a on przyczyni się do całego rozwoju, a także pomoże Darrynowi w tym samym czasie.

Razlan Razali
Andrea Dovizioso

Darryn Binder to zdecydowanie najciekawszy przypadek. Brat, Brada Bindera w poprzednich latach ścigał się na o wiele mniejszych maszynach, jakimi są motocykle kategorii Moto3. Tak więc dość racjonalnym podejściem będzie nie nastawianiem się na nadzwyczajne wyniki w wykonaniu zawodnika z RPA. Warto jednak zaznaczyć, że inżynierem Bindera będzie Noe Herrera, który współpracował w sezonie 2021 z Raulem Fernandezem w Moto2.

To kolejna wielka niespodzianka, która przyszła do nas. Mamy Noe, który był szefem załogi Raula Fernandeza w Moto2, z blisko 19-letnim doświadczeniem z wieloma zawodnikami. Pracował z Raulem, z Miguelem Oliveirą, z Bradem Binderem, z Johannem Zarco, więc coś w nim jest. Jest w stanie rozwijać zawodników tak, aby stali się naprawdę wyjątkowymi. Mamy nadzieję, że Noe uda się pomóc Darrynowi w przyszłym roku.

Razlan Razali

Foto: materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *