Alpine A110 S

Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Równolegle do stałego rozszerzania swojej motorsportowej działalności, w 2022 marka Alpine unowocześni również gamę swojego modelu A110.

Obecne Alpine A110 jest już z nami kilka lat, ale mimo to nie zamierza nigdzie uciekać. Nowy plan na sportową markę należącą do koncernu Renault sprawiły, że projekt nabrał na znaczeniu. Choć jednak dotychczasowe odmiany modelu cieszyły się naprawdę pozytywną opinią, czas nieubłaganie biegnie, a konkurencja nie śpi. Tym samym, aby podtrzymać zainteresowanie, Francuzi zdecydowali się na powiew świeżości ogłaszając gamę wariantów modelu A110 na rok 2022. Wraz z nią dostajemy zastrzyk mocy i nowy pakiet aerodynamiczny w topowej odmianie.

Alpine A110 S

Od przyszłego roku nazewnictwo wariantów modelu zostanie uproszczone. Bazowa odmiana A110 Pure stanie się po prostu zwykłym A110 i utrzyma swoje 252 konie mechaniczne. Nastawiona na większy luksus wersja Legende stanie się A110 GT z mocą zwiększoną do okrągłych 300 koni. Największe zmiany zajdą jednak w odmianie Alpine A110 S. Mimo że topowa, sportowa wersja modelu utrzyma swoją nazwę, otrzyma ona znacznie więcej sportowego charakteru. Najbardziej zauważalne są dodatki aerodynamiczne jak chociażby rzucające się w oczy tylne skrzydło czy nieco bardziej od niego subtelny przedni splitter. Podobnie do wersji GT, czterocylindrowy i turbodoładowany silnik o pojemności 1,8 litra generuje w A110 S okrągłe 300 koni mechanicznych. Te z kolei, jak w każdym wariancie, są przekazywane na tylną oś za pośrednictwem 7-biegowej automatycznej skrzyni Getrag. Przy masie podobnej do dotychczasowej, czyli na poziomie 1140 kilogramów w najcięższej odmianie, model ten staje się jeszcze lepszym pociskiem na torach i drogach.

Alpine A110 S

Rok 2021 jest dla Alpine rokiem historycznym. Marka zapuściła się w Formule 1, wygrała Grand Prix Węgier i awansowała z programem Endurance w najwyższej kategorii. Właśnie o to chodzi w nowej serii A110: jest bardziej wyrazista, podnosi osiągi i oddaje to, do czego dążymy na arenie sportów motorowych.

Laurent Rossi

W zależności od kraju możliwość zarezerwowania swojej Alpine A110 z nowej gamy jest możliwa od 24 listopada. W Polsce można już składać zamówienia, na nowe modele.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *