AlphaTauri dziś podczas dnia filmowego na torze Imola pokazała swój nowy projekt nosa, którego użyje podczas swojej kampanii w 2021 roku.

AlphaTauri zużyła swoje dostępne tokeny na zmianę przedniego nosa w bolidzie AT02. Poprzedni zamysł nosa, który był zdecydowanie szerszy od nowej smuklejszej koncepcji części bolidu, używano od 2018 roku. Podczas prezentacji maszyny w poprzedni piątek nie mogliśmy jeszcze dostrzec zmian. Jedyne co tak naprawdę mogliśmy zobaczyć, to Pierre’a Gasly’ego oraz Yukiego Tsunodę w bardzo eleganckich ubraniach.

AlphaTauri postanowiła pozbyć się „kciukowego” nosa tak, jak zrobiło to w poprzednim sezonie Renault. Na początku ery hybrydowej praktycznie każdy zespół projektował w taki sposób nos. Do dziś tylko trzy zespoły zostały przy tym rozwiązaniu. Williams, Haas F1 Team oraz Ferrari, chociaż mogę się mylić, ponieważ te wymienione zespoły jeszcze nie prezentowały swojej maszyny na sezon 2021.

https://twitter.com/FormulaPlanet/status/1364581378289983490

Postanowiliśmy zużyć nasze tokeny na zmianę przedniego nosa w AT02 oraz na lekką zmianę w przednim zawieszeniu. Naszą kolejną innowacją jest zmiana specyfikacji sterowania na taką, jaką miał Red Bull Racing w poprzednim sezonie, oczywiście za zgodą regulacji. Postanowiliśmy także poszperać lekko przy aerodynamice samochodu i jesteśmy zadowoleni z naszej ogólnej pracy. Jak bardzo szybkie będzie AT02? Jeszcze tego nie wiemy, lecz jesteśmy dobrej myśli. Wydaje nam się, że będziemy na takim miejscu, jak w połowie sezonu 2020. Dosyć wysoko.

Jody Egginton, dyrektor techniczny AlphaTauri

AlphaTauri od 2019 zaczyna powoli czerpać pomysły od Red Bull Racing. Są oni ich juniorskim zespołem, więc wiadomo, że austriacka ekipa nie ma z tym żadnego problemu. W poprzednim sezonie ekipa Racing Point zaskoczyła wszystkich dosłownie kopią bolidu Mercedesa z roku 2019. Jak widać AlphaTauri postanowiła także zaczerpnąć jakieś pomysły od zespołu seniorskiego.

Teraz na język nachodzi nam pytanie: „czy będzie szybki?” Jeszcze tego nie wiemy, ale zmiany wyglądają obiecująco. Stawiam na to, że Alpha Tauri tak samo, jak w 2020 będzie w tym sezonie dosyć mocnym zespołem.

AlphaTauri

Foto. Red Bull Content Pool

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *