Aleix Espargaro wygrywa kwalifikacje do GP Katalonii! Obok niego w pierwszej linii ustawią się Pecco Bagnaia i Fabio Quartararo.

Aleix Esapargaro był faworytem publiczności, po tym jak Marc Marquez odpuścił sezon, by poddać się czwartej operacji przedramienia. Piękna słoneczna pogoda zapowiadała dobrą atmosferę na trybunach, ale również na torze.

Przebieg Q1

W Q1 mieliśmy jeden znak zapytania, którym był występ Alexa Marqueza po tym jak huknął pod koniec FP4. Po pierwszych przejazdach to Maverick Vinales i Marco Bezzecchi dyktowali tempo, lecz stawka była bardzo zbita. Na pięć minut przed końcem pierwszego segmentu kierowcy wyjechali na swoje okrążenia pomiarowe. Te pierwsze próby KTM-a były bardzo dobre, lecz nie wystarczyły one na wskoczenie do pierwszej dwójki. Kropkę nad i postawił Maverick Vinales, który przypieczętował sobie awans do Q2, a Nakagami, który nie błyszczał w treningach, poskładał wszystko do gromadki i cudem zdołał awansować do drugiej części czasówki. Bezzecchi, który miał tempo był za tą dwójką i nie był z tego faktu zadowolony. Czternasty do GP Katalonii ruszy Enea Bastianini, który ma bardzo nierówną formę. Zwycięzca z przed roku Miguel Oliveira, który nie ma pewnego angażu na 2023 roku wystartuje dopiero szesnasty. Bardzo słabo znów zaprezentował się Franco Morbidelli, który skończył kwalifikacje na ósmej lokacie, która daje mu odległe osiemnaste pole startowe.

Maverick Vinales Aprilia

Przebieg Q2

Wielkie emocje przed tą sesją, bo wszystkie oczy były zwrócone na Aleixa Espargaro, bo to on był jednym z faworytów do zgarnięcia pierwszego pola do wyścigu o GP Katalonii. Jednakże po pierwszych przejazdach na prowadzeniu był Fabio Quartararo, ale było bardzo ciasno, bo między nim, a Aleixem Espargaro było 0.012 sekundy. W drugich przejazdach Pecco Bagnaia odpalił petardę, a później faworyt wielu kibiców na trybunach, czyli Aleix Espargaro. Hiszpan był najlepszy i to on ustawi się na Pole Position do GP Katalonii. Obok niego w linii będą Pecco Bagnaia i Fabio Quartararo. Cichym bohaterem był Fabio Di Giannantonio, który zakwalifikował się na piątym miejscu.

Aleix Espargaro Aprilia

foto. materiał prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *