Alberto Puig zabrał głos w sprawie kontuzji, której doznał ośmiokrotny Mistrz Świata pod koniec sezonu 2021.

Szef zespołu Repsol Honda, Alberto Puig przyznał, że kontuzja, jakiej doznał Marquez, jest podobna do tej, jakiej ośmiokrotny Mistrz Świata doznał w 2011 roku. Jednocześnie były zawodnik Hondy w Klasie 500cm3 dał do zrozumienia, że trzeba być cierpliwym.

Tak, to bardzo podobna kontuzja do 2011 roku z Moto2 w Sepang. Oczywiste jest, że, to nie jest kość, to coś, co powiedziałbym, jest trochę bardziej skomplikowane. Delikatniejsze. Musisz być spokojniejszy i trzeba zobaczyć, co dalej się stanie. Nie jest łatwe do przewidzenia, jak nerw lub oko może zareagować, ale lekarz jest pozytywnie nastawiony do sytuacji. Wspomniał, że musimy być cierpliwi, ponieważ to nie jest taka sytuacja, jak u pozostałych zawodników, że zaliczają wywrotki, a lekarze wkładają metalową płytę i dają środki znieczulające. To jest o wiele poważniejsze, tak więc potrzebujemy czasu. Musimy być cierpliwi, a to nie jest takie łatwe w tym sporcie. Myślę, że czasami życie prowadzi cię do sytuacji, w których musisz być cierpliwy, ponieważ nie masz innej opcji.

Alberto Puig
Alberto Puig o Marquezie: musimy być cierpliwi

Repsol Honda musi być cierpliwa i spokojna, ale nie zmienia to faktu, że japoński producent ma powody do zmartwień. Marc Marquez oprócz ostatnich dwóch wyścigów sezonu opuścił także testy na torze Jerez. Dla zespołu, jak i dla Hiszpana, ostatnie dwa lata są ciężkie. Rozwój jest ograniczony, kiedy najlepszy zawodnik nie jest w stanie podpowiedzieć inżynierom, co muszą poprawić. Jednak jeszcze nie wszystko stracone, ponieważ kolejne testy powinny odbyć się w lutym.

To nie jest najlepszy scenariusz, ale tak czasem się zdarza. Teraz będziemy musieli spróbować zrozumieć, jaki jest nasz kierunek z pozostałą trójką zawodników. Są szybcy, ale nie mają doświadczenia w wygrywaniu z tym motocyklem, które ma Marc. Niestety nam się przytrafiło tak, że nie mamy Marqueza, ale zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby dać mu, jak i pozostałym zawodnikom, jak najlepszą maszynę.

Alberto Puig

Foto: materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *