Menadżer zespołu Repsol Honda, Alberto Puig komentuje postawę zespołu, który obecnie musi radzić sobie bez Marca Marqueza.

Alberto Puig jasno mówi o wynikach zespołu Repsol Honda podczas Grand Prix Czech w Brnie. Bez kontuzjowanego Marca Marqueza na torze sytuacja jest zupełnie inna niż w momencie, gdy lider zespołu jest w pełni sił na swojej maszynie.

Powiedzieć, że jest wiele pozytywnych punktów, byłoby kłamstwem. Nie możemy być zadowoleni z wyników; musimy to zaakceptować i mieć nadzieję na lepszy weekend.

Alberto Puig w oficjalnym oświadczeniu zespołu

To był wyjątkowo nieudany występ dla fabrycznego zespołu japońskiego producenta. Alex Marquez zdobył punkt, a Stefan Bradl zajął 21. miejsce. Niemiec zastępuje obecnie Marca Marqueza, który nie będzie brać udziału również w Grand Prix Austrii w następny weekend, aby w pełni wyleczyć rękę, które uległa kontuzji podczas pierwszej rundy sezonu MotoGP na torze Jerez. Puig docenia pracę, jaką dla teamu wykonuje Alex Marquez.

Alberto Puig

Weekend ten nadal był procedurą uczenia się i staraniem się być jak najbardziej konsekwentnym. [Alex] Wiedział, że rozpoczęcie z ostatniego rzędu nie będzie łatwe. W końcu był w stanie ukończyć wyścig i zdobyć punkt, ale będzie dalej pracował nad poprawą tempa w następnych wyścigach. Mamy nadzieję, że Alex będzie się dalej rozwijał i razem ze Stefanem ocenimy, jaka jest strategia.

Alex musi lepiej zrozumieć motocykl, a zwłaszcza opony; ciągle ma problemy z przystosowaniem się do nowych mieszanek, co później utrudnia sprawę. Wraz ze Stefanem ocenimy w najbliższych dniach, czy będziemy kontynuować testy nowych części, czy też jaką strategię przygotowujemy na ten weekend z technicznego punktu widzenia.

Alberto Puig w oficjalnym oświadczeniu zespołu

Dyspozycja Hondy od początku tego roku nie jest najlepsza, a brak Marca Marqueza jeszcze bardziej uwydatnia problemy zespołu. Jeżeli Japończycy nie znajdą szybko ich źródła, to obecny sezon może nie potoczyć się po ich myśli, nawet jeśli MM wróci w dość niedalekiej przyszłości.

Alberto Puig

Foto. materiały prasowe zespołu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *