Oliver Solberg wygrał Rally Sweden Lockdown. Osiemnastoletni talent wyprzedził w klasyfikacji generalnej między innymi doświadczonego Pontusa Tidemanda.

Epidemia koronawirusa pokrzyżowała mocno plany wszystkim, którzy interesują się motorsportem. Aktualnie rajdy samochodowe są jedną z najbardziej pokrzywdzonych kategorii. Bardzo dużo zawodów odwołano z obawy przed nie wypełnieniem wszystkim nakazów sanitarnych. Na szczęście rajdy wracają powoli do życia. Przykład Rally Sweden Lockdown pokazał, że niewielka impreza może być przeprowadzona w doskonałych warunkach. Wygrał ją Oliver Solberg.

Oliver Solberg

Dwie pętle przejazdów na obiekcie Torsby Sprint to trasa Rally Sweden Lockdown. Najlepiej w tych wyjątkowych warunkach poradził sobie Oliver Solberg, który jechał ze swoją mamą Pernillą Solberg. Ich Volkswagen Polo GTI R5 wyprzedził drugiego na mecie Pontusa Tidemnada i Patricka Barth’a. W zawodach uczestniczyli jeszcze Emil Bregkwist razem z Stefanem Bergmanem, Mattias Ekstrom / Stefan Bergman, i Joanna Bradhe Eson wraz z Julią Thulin.

Tak swój rezultat na mecie Rally Sweden Lockdown skomentował Oliver Solberg:

“To była świetna zabawa. Droga była dość trudna i musieliśmy naciskać do końca, żeby wyprzedzić Pontusa. To była naprawdę zacięta walka, ale zwycięstwo jest dla mnie i mojej mamy czymś wyjątkowym. Dawno nie siedziałem w samochodzie i chcę podziękować wszystkim, który mi w tym pomogli” – podsumował Solberg

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych sportów od marca koronawirus zmusił nas do zatrzymania. Dzisiaj odpaliliśmy silniki i uczestniczyliśmy w zaciętej rywalizacji w trudnych warunkach na odcinku, który stawał się, coraz bardziej błotnisty […]” – powiedział Glenn Olsson, dyrektor Rally Sweden Lockdown.

Oliver Solberg

Mamy nadzieję, że motorsport podobnie, jak gospodarki wielu krajów na świecie wrócą do normalnego funkcjonowania. I zamiast wspominać o “nowej normalności”, będziemy tradycyjnie kibicować zawodnikom na torach wyścigowych i przy odcinkach specjalnych w niesamowitej atmosferze, tak jak to było w 2019 roku.

Foto: WRC.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *