Zak Brown

Zak Brown będzie nieobecny na Grand Prix Wielkiej Brytanii. Wynik testu na COVID-19 u szefa McLarena okazał się pozytywny.

Zak Brown nie jest jednak jedyną osobą w padoku z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19. Dwóch pracowników ekipy z Woking także miało pozytywny wynik testu. Na szczęście, jak wynika z oświadczenia McLarena, nikt z zakażonych nie miał styczności z kierowcami Brytyjczyków.

McLaren Racing potwierdził dziś, że trzech członków zespołu, w tym dyrektor generalny Zak Brown, uzyskali wynik pozytywny na COVID-19 podczas rygorystycznego programu testów zespołu przed Grand Prix Wielkiej Brytanii. Żaden z naszych kierowców nie jest w bliskich kontaktach z zarażonymi. Trójka osób z pozytywnym wynikiem testu nie jest ze sobą powiązana i obecnie izolują się zgodnie z wytycznymi rządu. Działania zespołu w Grand Prix Wielkiej Brytanii pozostają nienaruszone.

McLaren

Zak Brown oświadczył, że będzie w ten weekend pracował zdalnie w domu.

Po testach przed GP Wielkiej Brytanii, mam pozytywny wynik testu na COVID-19. Powiadomiłem wszystkie moje bliskie kontakty i izoluję się zgodnie z wytycznymi rządu. Nadal będę połączony ze wszystkimi i będę ich wspierał bezpiecznie z domu.

Zak Brown

Ten tydzień jest bardzo trudny dla McLarena. W poniedziałek dowiedzieliśmy się o tym, że Lando Norris został napadnięty pod stadionem Wembley po finale Euro 2020. Kierowcy McLarena skradziono zegarek z limitowanej edycji od sponsora ekipy z Woking. Sytuacja z zakażonymi członkami ekipy także wpływa dość mocno na morale, przez co będzie to wymagający weekend na Silverstone dla McLarena. Zespół z siedzibą w Woking obecnie znajduje się na trzecim miejscu w klasyfikacji konstruktorów, a Lando Norris jest na czwartym miejscu w klasyfikacji kierowców z liczbą 101 punktów.

Zak Brown i Lando Norris

Koronawirusa przeszło już wielu kierowców, w tym Norris. Brytyjczyk był zakażony podczas zimowej przerwy. Kilka miesięcy temu pozytywny wynik na COVID-19 otrzymał szef innego zespołu – Frederic Vasseur z Alfy Romeo Racing Orlen. Francuz jednak nie miał poważniejszych objawów.

Foto. materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *