Yuki Tsunoda

Znamy przedostatni element układanki o nazwie: stawka kierowców na rok 2021. Yuki Tsunoda zastąpi Daniila Kvyata i dołączy do AlphaTauri.

Młody Japończyk ma za sobą świetny sezon w Formule 2. Yuki Tsunoda zajął trzecią pozycję w Formule 2 i zapewnił sobie superlicencję. Ponadto odbył testy na torze Imola ze stajnią z Faenzy, gdzie zebrał pozytywne opinie. Z tego powodu Red Bull zdecydował się umieścić swojego juniora w zespole AlphaTauri, gdzie dołączy do Pierre’a Gasly’ego, tym samym zastępując Daniila Kvyata. O Tsunodzie bardzo pozytywnie wypowiadał się Franz Tost.

Yuki Tsunoda

Red Bull śledzi karierę Yukiego już od jakiegoś czasu i jestem pewny, że będzie wartościowym członkiem zespołu. Kiedy oglądaliśmy go w tym roku w Formule 2, zaprezentował odpowiednie połączenie wyścigowej agresji oraz wiedzy technicznej. Podczas testu na Imoli w listopadzie, gdy otrzymał samochód z 2018 roku, jego czasy były bardzo równe podczas symulacji wyścigu, zaliczył duży postęp w ciągu dnia oraz dawał cenne uwagi naszym inżynierom. Ponadto jego współpraca z inżynierami z Hondy jest wyśmienita, co z pewnością pomaga. Podczas testów w Abu Dhabi udowodnił, iż szybko się uczy i jest gotowy wejść do Formuły 1.

Franz Tost

Przed Yukim duże wyzwanie. Jego kolegą z zespołu będzie Pierre Gasly, więc nie będzie miał łatwo. Jako ciekawostkę można podać fakt, że Tsunoda jest pierwszym kierowcą z rocznika 2000 w historii Formuły 1 oraz jego niewielki wzrost. Japończyk mierzy zaledwie 159 centymetrów, co czyni go jednym z najniższych w historii oraz liderem w tej kategorii w obecnej stawce. Ponadto Yuki Tsunoda zakończy trwający od zakończenia sezonu 2014 okres bez kierowcy z Kraju Kwitnącej Wiśni w stawce.

Yuki Tsunoda

Podobnie jak u wielu kierowców, moim celem zawsze była Formuła 1, więc jestem bardzo zadowolony z tego, co się wydarzyło. Chciałbym podziękować Scuderii AlphaTauri, Red Bullowi, a także dr. Helmutowi Marko za danie mi tej szansy i oczywiście całej Hondzie za nieprzerwane wspieranie mojej kariery. Chciałbym także złożyć podziękowania zespołom, z którymi współpracowałem w ostatnich latach. W szczególności ekipie Carlin praca z nimi w tym roku nauczyła mnie naprawdę wiele. Mam świadomość, że będę miał nałożone na siebie nadzieje wszystkich japońskich fanów Formuły 1 i będę dawał z siebie wszystko, by ich nie zawieść.

Yuki Tsunoda

Foto. materiały prasowe zespołu

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *