Wszyscy w Suzuki w szoku w związku odejściem Davide Brivio

Przewodniczący projektu Suzuki powiedział, że odejście Davide Brivio, który najpewniej trafi do Alpine F1 Team zszokowało cały zespół.

W czwartek otrzymaliśmy informację o odejściu Davide Brivio z Suzuki najprawdopodobniej na rzecz Formuły 1 i ekipy Alpine. Włoch był związany od 2013 roku ze stajnią z Hamamatsu, by od 2015 wrócić na stałe do kategorii królewskiej. Brivio ma na koncie 20-letni staż z Yamahą w MotoGP czy też World Superbike.

Davide Brivio

Brivio był kluczową postacią, dzięki której Suzuki wywalczyło pierwsze po powrocie zwycięstwo w 2016 roku. Przyczynił się też do pierwszego tytułu mistrzowskiego od czasów Kenny’ego Robertsa, gdy w zeszłym roku triumfował Hiszpan, Joan Mir. Nowy sezon rozpocznie się 28 marca w Katarze, a testy, które miały się odbyć za nieco ponad miesiąc w Malezji, Suzuki ma lukę w składzie na ten sezon. Potwierdzono też, że luka nie zostanie wypełniona w postaci kogoś z zewnątrz.

Nagle pojawiło się nowe wyzwanie i okazja. W końcu zdecydowałem się je podjąć. To była trudna decyzja. Najtrudniej będzie opuścić tę wspaniałą grupę ludzi, z którymi zacząłem ten projekt, gdy Suzuki wrócił do mistrzostw. Trudno też pożegnać się ze wszystkimi ludźmi, którzy przez lata przybyli, aby stworzyć ten wspaniały zespół. Z tego punktu widzenia czuję się smutny, ale jednocześnie czuję dużą motywację do podjęcia tego nowego wyzwania. Było to kluczem, gdy musiałem zdecydować, czy odnowić kontrakt z Suzuki, czy rozpocząć zupełnie nowe doświadczenie.

Zdobycie tytułu Mistrza Świata przez Joana było spełnieniem marzeń dla mnie i dla wszystkich ludzi, którzy ciężko pracowali i towarzyszyli mi w tej wspaniałej podróży. Życzę wszystkiego najlepszego zespołowi Suzuki MotoGP, mam nadzieję, że wyniki w przyszłości będą coraz lepsze i zawsze będę fanem Suzuki. Bardzo dziękuję Suzuki!

Davide Brivio w swoim oświadczeniu
Davide Brivio

Joan Mir na swoich portalach społecznościowych również odniósł się do odejścia szefa zespołu.

Dziękuję Davide Brivio za zaufanie i pomoc w osiągnięciu mojego marzenia i zostaniu mistrzem świata w MotoGP. Życzę wszystkiego najlepszego w nowych wyzwaniach.

Joan Mir, Suzuki

Renault nie komentuje jeszcze przyszłości Brivio, ale uważa się, że potwierdzenie jego nominacji na dyrektora generalnego Alpine F1 jest kwestią czasu.

foto. materiały prasowe zespołu