Początek roku przyniósł wiele wybitnych premier, zapowiada się jeszcze lepiej. Suzuki zapowiedziało nowy motocykl. Oto Hayabusa na rok 2021

Suzuki opublikowało 25 sekundowy film na swoim kanale YouTube, w którym przez chwile ukazuje się nowa Hayabusa, wyglądem nie odbiega od swojego poprzednika, produkowanego od 1999 roku do 2007 roku.

Powrót do korzeni? Wszystko na to wskazuje, ponieważ Suzuki zostało przy obłej sylwetce wprost z początków 21 wieku, licznik i obrotomierz to uwielbiane przez wielu analogi, między którymi umieszczono mały ekran LCD, z informacjami takimi jak: przechył motocykla, wyświetlacz biegu czy tryb kontroli trakcji.

Hayabusa

Na ten moment brak jakichkolwiek Informacji, dotyczących parametrów silnikowych czy zastosowanych technologii, można tylko spekulować. Miejmy nadzieje że japoński producent zmodernizuje przestarzałą już konstrukcje pierwszej generacji i dostaniemy motocykl który będzie konkurencją dla innych jednośladów w tej klasie, a nie jedynie “odgrzewanym kotletem”. Czas pokaże czy nowa Hayabusa będzie choć trochę tak rewolucyjna jak pierwotna, która swoimi osiągami zaskoczyła cały świat pokonując barierę 300 km/h.

Wracając do silnika, możliwe że pojemność nowej Hayabusy będzie większa od pierwowzoru, aby poprawić osiągi. Hayabusa to z założenia motocykl sportowo-turystyczny, więc masa własna przekracza 250kg, wymusi to na Japońskich inżynierach zwiększenie mocy motoru, aby osiągi nie odbiegały od reszty sportowych motocykli które dysponują mocą około 220 KM, przy niższej masie i dużo większych właściwościach aerodynamicznych.

Pewne jest jednak to, że Hayabusa będzie wyposażona w szereg różnych systemów ułatwiających jazdę, między innymi standardowa w nowych sportowych modelach motocykli – kontrola trakcji, kontrola wheelie a do tego możliwość dostosowania tych trybów do własnego stylu jazdy i upodobań. Oby nowy model Suzuki nie okazał się porażką i podbił rynek, ponieważ Hayabusa była, lub nadal jest dla wielu wyznacznikiem motocykla sportowego, a gdy widać taki na ulicy wciąż robi ogromne wrażenie, mimo tego że konstrukcja jest sprzed 20 lat

Suzuki opublikuję więcej informacji już 5 lutego!

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *