Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Jeśli ludzie czegoś chcą, to trzeba im to dać – właśnie z takiego założenia wyszło Volvo Cars, które zamierza nie podwoić, ale potroić moc produkcyjną, oczywiście samochodów o napędzie elektrycznym

W belgijskiej Gandawie wytwarzane jest pierwsze elektryczne Volvo, a już niebawem ma ruszyć produkcja drugiego takiego modelu. Do tego z taśm tej fabryki zjeżdża XC40 w wersji plug-in, na które popyt szybko rośnie. W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, Volvo Cars zwiększa moc produkcyjną zelektryfikowanych aut w swoim belgijskim zakładzie. W 2020 roku udział samochodów PHEV i BEV w całkowitej sprzedaży marki Volvo wzrósł ponad dwukrotnie w porównaniu do 2019 roku. Do 2022 roku fabryka w Gandawie ma produkować trzykrotnie więcej aut elektrycznych i hybryd plug-in niż dziś. Te auta mają już w 2022 roku stanowić 60% wolumenu produkcyjnego belgijskiego zakładu.

Volvo Cars

Gandawa przygotowuje się obecnie do wprowadzenia drugiego w pełni elektrycznego modelu Volvo, opartego na modułowej platformie podłogowej CMA. Jego produkcja ma ruszyć jeszcze w tym roku. Zakład produkuje już XC40 P8 Recharge, pierwszy w pełni elektryczny samochód firmy, a także hybrydową wersję XC40 typu plug-in. Są to odmiany T4 i T5.

Nasza przyszłość jest elektryczna, a klientom wyraźnie podoba się to, co widzą w naszych samochodach ładowanych z gniazdka. Ponieważ nadal elektryfikujemy naszą ofertę i zwiększamy nasze moce produkcyjne, Gandawa jest prawdziwym pionierem w naszej globalnej sieci produkcyjnej.

powiedział Javier Varela, szef globalnych operacji przemysłowych i jakości
Volvo Cars

Volvo Cars chce umocnić swoją pozycję producenta elektrycznych aut segmentu premium. W nadchodzących latach firma wprowadzi na rynek kilka w pełni elektrycznych samochodów. Do 2025 r. aż połowę globalnej sprzedaży Volvo Cars mają stanowić elektryki, a drugą połowę – hybrydy. Chociaż Gandawa jest naszą pierwszą fabryką budującą w pełni elektryczne samochody, nasze inne zakłady na całym świecie też mają je produkować.

W zeszłym miesiącu firma Volvo Cars ogłosiła również, że będzie rozwijać i produkować własne silniki elektryczne w fabryce w Skövde, która dotąd produkowała wyłącznie silniki spalinowe. W najbliższych latach Volvo Cars zainwestuje w tę modernizację 700 mln koron szwedzkich. Firma inwestuje również w projektowanie i rozwój silników elektrycznych do następnej generacji samochodów Volvo.

Volvo Cars

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *