Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Nowa CUPRA Formentor ma spore szanse, aby zdobyć nagrodę Car of the Year 2021 i stać się najbardziej wyróżniającym nowym samochodem tego roku

Wprowadzając na rynek nowy samochód ważne jest, aby stworzyć auto, które będzie miało wszystkie cechy oczekiwane przez klientów. Jeśli tak się stanie, to mamy później widoczne efekty w sprzedaży, a przy okazji możemy zdobyć jedną z wielu prestiżowych nagród, które później informują potencjalnego klienta, że to jest auto, które zdeklasowało konkurencję. Car of the Year to jedna z najważniejszych nagród motoryzacyjnych. Samochód Roku 2021 wybierany jest przez 60 cenionych dziennikarzy motoryzacyjnych z całej Europy. W skład jury wchodzą eksperci reprezentujący 23 państwa. CUPRA Formentor wraz z sześcioma innymi autami będą zaciekle konkurować o miano zwycięzcy.

CUPRA Formentor

W tym roku lista samochodów biorących udział w finałowych zmaganiach składa się z następujących propozycji:

Nominacja CUPRY Formentor do tegorocznej nagrody Car of the Year jest wyrazem uznania dla ciężkiej pracy i poświęcenia całego zespołu. CUPRA Formentor to model wybijający markę na pełną niezależność, a jego pojawienie się na rynku to także swego rodzaju przełom. Model wyznacza niespotykany dotąd standard. Wraz z jego premierą dołączaliśmy do nowego rozwijającego się segmentu w Europie.

powiedział Wayne Griffiths, prezes CUPRA i SEAT
CUPRA Formentor

Jak widać są to samochody z różnych segmentów, które cechują się różnymi właściwościami w zakresie prowadzenia, komfortu czy użyteczności. Na obecną chwilę ciężko powiedzieć jakie auto ma największe szanse na tytuł, ale każdy z producentów chętnie przygarnąłby statuetkę. Dla CUPRA Formentor to już teraz spore wyróżnienie, bo marka ma dopiero 2 lata i pierwszy jej samodzielny model został nominowany do tytułu Car of the Year 2021. Jeśli finalnie udałoby się taki tytuł uzyskać, to mamy niebywały sukces, który na pewno będzie widoczny w późniejszej sprzedaży. Celem konkursu jest nagrodzenie najbardziej wyróżniającego się nowego samochodu. Jury wspólnie wybierze zwycięzcę, a poznamy go już 1 marca.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *