Bottas

Valtteri Bottas pozostaje w Mercedesie na następny sezon. Niemiecki zespół podjął decyzję przed rozpoczęciem Grand Prix 70-lecia.

Valtteri Bottas stał się integralną częścią Mercedesa, odkąd został potwierdzony jako ich kierowca na sezon 2017 po szokującym przejściu Nico Rosberga na emeryturę po jego mistrzowskim 2016 roku. Do tej pory największe osiągnięcia Fina w Mercedesie to osiem zwycięstw i drugie miejsce w klasyfikacji mistrzostw świata zdobyte w ubiegłym roku.

Bottas

Bardzo się cieszę, że zostanę z Mercedesem w 2021 roku i że opieramy się na sukcesie, na którym budujemy i się nim cieszymy. Dziękuję wszystkim w zespole i całej rodzinie Mercedesa za ich nieustające wsparcie i zaufanie do mnie. Jestem bardzo dumny, że mogę reprezentować ten wspaniały zespół i trójramienną gwiazdę podczas naszej wspólnej podróży w przyszłym roku. Ostatnie kilka lat to ciągłe udoskonalenie, praca nad każdym aspektem moich wyników. Jestem przekonany, że dziś jestem najlepszym kierowcą, jakim kiedykolwiek byłem, ale zawsze mogę podnieść sobie poprzeczkę. Mercedes wyznaje tę samą filozofię: zawsze chcą być lepsi i zawsze są spragnieni czegoś więcej.

Odkąd zakochałem się w F1 jako dziecko, marzyłem, aby pewnego dnia zostać mistrzem świata. W tym roku walczę o tytuł, a pozostanie z Mercedesem stawia mnie na najlepszej możliwej pozycji do rywalizacji o niego również w przyszłym sezonie. Jesteśmy w środku skróconego sezonu i chcę dać z siebie wszystko w każdym wyścigu, w którym pojedziemy w tym roku. Przebicie opony w zeszły weekend było ciosem w mojej walce z Lewisem, ale jestem zdeterminowany, aby wrócić mocny w ten weekend na tym samym torze.

Valtteri Bottas w oświadczeniu prasowym

Jestem przekonany, że mamy dziś najsilniejszą parę kierowców w F1, a podpisanie kontraktu z Valtterim jest pierwszym ważnym krokiem w utrzymaniu tej siły na przyszłość. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak będzie nadal podnosił poprzeczkę razem z nami w tym roku oraz w 2021 roku.

Toto Wolff, szef zespołu Mercedesa
Bottas

Foto. materiały prasowe zespołu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *