Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Czy minivany powrócą za sprawą elektrycznych odpowiedników? Oto Tesla Cyberminivan, która choć na razie jest tylko wytworem wyobraźni, już niedługo może zostać oficjalnie ogłoszona jako rywal dla Volkswagena ID.Buzz.

Elektryczne samochody stały się tematem przewodnim w ostatnich latach, a Tesla jest jedną z najsłynniejszych marek produkujących pojazdy tego typu. Modele Tesli zyskały ogromną popularność na całym świecie. Teraz czas na nowe modele marki, a w związku z tym pojawia się sporo spekulacji, jakiego segmentu może to być auto. Okazuje się, że amerykański producent elektryków szykuje się do rywalizacji z Volkswagenem, który coraz mocniej działa w temacie aut elektrycznych. Poznajcie Tesla Cyberminivan, czyli koncept elektrycznego minivana, który ma konkurować z ID.Buzz.

Tesla Cyberminivan - elektryczny minivan dla rodziny  i biznesu

Minivan Tesli we wstępnej fazie możemy nazywać „Cyberminivan”, chociaż nie jest to potwierdzona przez producenta nazwa. Samochód według konceptu wyposażony jest w wiele funkcji, które przyciągają uwagę klientów, w tym w charakterystyczny przedni grill, który nawiązuje do stylistyki samochodów sportowych producenta. Cyberminivan aktualnie prezentuje mocno futurystyczny wygląd, jednak to właśnie do takiej stylistyki przyzwyczaiła nas Tesla. Warto mieć na uwadze, że Tesla, podobnie jak inni producenci, mocno inwestuje w rynek azjatycki, szczególnie Chiny, gdyż tam jest spora grupa docelowa. Jak wiemy, w Chinach tego typu pojazdy cieszą się sporą popularnością, więc to naturalny kierunek rozwoju gamy modelowej.

Chcąc uplasować na rynku samochód Tesla Cyberminivan należy brać pod uwagę przede wszystkim Volkswagena ID.Buzz. To elektryczny van zrobił nie małe zamieszanie na rynku i choć wizualnie robi mniejsze wrażenie niż elektryczna Tesla, to według założeń, przynajmniej tych konceptowych, auto z ameryki będzie oferować znacznie lepsze osiągi i więcej usprawnień dla kierowcy oraz jego pasażerów. Warto zwrócić uwagę na zasięg, bo ten w ID.Buzz wynosi 419 kilometrów. Pojemność baterii wynosi 77 kWh netto. Czy Tesla zaprezentuje nam lepsze rozwiązanie? Byłoby to wręcz wymagane, jeśli chcą podbić ten segment rynku. Premiera samochodu nie jest w żaden sposób potwierdzona, jednak mamy nadzieję, że już niedługo usłyszymy pierwsze potwierdzone informacje.

Foto. automotive.ai

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *