Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Do serii DTM Trophy, na sezon 2020, dołącza oficjalnie pierwszy zespół i jest to Team GT, pochodzący z Bawarii, z dwoma McLaren’ami 570S w specyfikacji GT4

Nie tak dawno DTM przypomniało nam o debiutującej w tym sezonie nowej serii towarzyszącej, czyli DTM Trophy. Udział w niej brać może każdy zespół z dowolnymi samochodami klasy GT4. Nie musieliśmy na szczęście długo czekać na potwierdzenie pierwszych ochotników do startów w tej serii. Wspomnianym zespołem jest pochodzący z Bawarii zespół Team GT. W sezonie 2020 mają oni wystawiać aż dwa ze swoich Mclarenów 570S.

Tym samym są idealnym przykładem tego, że DTM Trophy może być bardziej zróżnicowane niż tradycyjne DTM pod względem producentów. Bo o ile w zwykłej serii wymagane są bardzo specyficzne pojazdy specyfikacji Class One, tak w serii Trophy wystarczą popularniejsze samochody klasy GT4. Natomiast Bernard Lager, szef zespołu Team GT o zaangażowaniu w nową serię wypowiadał się następująco: „Wejście do DTM Trophy to dla nas właściwy krok. Koncepcja ITR od samego początku nas zaskoczyła: wyścigi sprinterskie bez zmian kierowcy, w profesjonalnym środowisku DTM i przy odpowiednich warunkach ekonomicznych. W połączeniu z kompetencjami marketingowymi ITR wszystko pasuje. Seria oferuje atrakcyjny czas rozpoczęcia i śledzenia w programie wsparcia DTM – dla zespołu, który promuje młode talenty, co jest dla nas bardzo ważne. Nie ustaliliśmy jeszcze, kto będzie kierował naszymi dwoma McLarenami, ale jesteśmy przekonani, że wystawimy dwóch bardzo konkurencyjnych kierowców. Wkrótce udostępnimy więcej wiadomości.”

Nie obyło się również bez komentarza że strony organizatorów DTM. O przyłączeniu się Team GT do rywalizacji w DTM Trophy wypowiedział się Frederic Elsner, Event Director firmy ITR: „Z przyjemnością witamy Team GT w serii DTM Trophy. McLaren 570S to spektakularny i mocny samochód wyścigowy, który zostanie bardzo dobrze przyjęty przez fanów sportów motorowych. Ponadto skład Bernharda Labera jest profesjonalny i doświadczony i chętny do promocji młodych kierowców, którzy wspinają się po kolejnych szczeblach sportów motorowych. To podejście idealnie pasuje do ogólnej filozofii DTM Trophy.” Zapisy do podserii DTM wciąż trwają, więc każdy zespół spełniający odpowiednie warunki może dołączyć. Kalendarz wyścigowy na sezon 2020 będzie się składał z 6 rund towarzyszących rywalizacji głównej serii DTM.

DTM Trophy

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *