Ricciardo

Daniel Ricciardo przyznał, że przy próbach ustawienia bolidu natknęli się na idealny punkt, w którym samochód działa o wiele lepiej.

Renault jedzie do Włoch naładowane świetnym weekendem w Belgii. Na Spa francuski producent zdobył 23 punkty, a Daniel Ricciardo był naprawdę bliski zameldowania się na podium. Tak świetna dyspozycja żółto-czarnych wynika nie tylko z charakterystyki bolidu, który lepiej sprawuje się w warunkach zmniejszonego docisku, ale również dokładniejszego odkrywania swojej maszyny. Jak przyznaje Daniel Ricciardo, podczas Grand Prix Siedemdziesięciolecia jemu i zespołowi udało się znaleźć idealne ustawienie auta, wokół którego planowane są dalsze ruchy i korekty w zależności od toru.

Znaleźliśmy to ustawienie na Silverstone. Od razu poprawiło się czucie auta. Pomyślałem: ,,Dobra, tak musimy ustawiać samochód“. Teraz znowu na FP2 poprawiliśmy ustawienie i byłem jak: ,,Okej, znaleźliśmy ten idealny punkt”. Jest to coś fundamentalnego dla auta i myślę, że dobrze się tego teraz trzymamy. Myślę, że może to zadziałać też na torach z wysokim dociskiem. No nie jest ustawienie wyłącznie na niski docisk, po prostu musimy znaleźć, co konkretnie działa przy mocniejszym docisku.

Daniel Ricciardo
Daniel Ricciardo

Australijczyk przyznaje, że dzięki znalezieniu optymalnego ustawienia samochodu czuje go o wiele lepiej i daje to nadzieję na udaną pozostałą część sezonu.

To ustawienie z pewnością ożywia samochód. Dzięki temu jestem pewny, że to jest konfiguracja na której RS20 lubi jeździć. Nie jestem pewien, czy mieliśmy odkrycie na taką skalę w zeszłym roku, więc fakt ten jest jeszcze bardziej motywujący.

Daniel Ricciardo

Tak świetna dyspozycja na torach szybkich i nie wymagających wielkiej siły docisku może sprawić, że w projekcie Renault zostaną odkryte dodatkowe pokłady niewykrzesanego dotąd potencjału. Moc francuskiego bolidu widzieliśmy w Belgii, a przed nami tor, który wybitnie może leżeć RS20 – Monza. Może to być jedyna szansa, by któryś z kierowców ekipy prowadzonej przez Cyrila Abiteboula stanął na upragnionym podium.

Daniel Ricciardo

Foto. materiały prasowe zespołu

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *