Rano działo się naprawdę sporo. Nie byliśmy w stanie napisać o każdej pojedynczej wiadomości, więc po raz kolejny postanowiliśmy sporządzić zbiorczy przegląd.

Przegląd rozpoczynamy od zamieszania w stawce. Informacją dnia jest prawdopodobnie angaż George’a Russella w Mercedesie zamiast zarażonego koronawirusem Lewisa Hamiltona. Nie ma wątpliwości, że dla 22-letniego Brytyjczyka jest to życiowa szansa. Kierowca Williamsa wskoczył ostatnio na trzecie miejsce w dość niechlubnej statystyce – najwięcej wyścigów bez zdobytego punktu. Przez Russellem znajdują się już tylko Charles Pic (39) oraz Luca Badoer (51). Wyścig na zewnętrznej nitce toru Sakhir International Circuit w samochodzie Mercedesa jest niepowtarzalną szansą na pokazanie swoich umiejętności i przełamanie złej passy.

Russell w przypadku przyzwoitego występu może znacznie zwiększyć swoje notowania. Jednak słabszy wynik, który tak naprawdę oznacza brak podium w przypadku bezproblemowego wyścigu może przeszkodzić mu we wdrapywaniu się po drabince F1. Rzecz jasna przeskok z Williamsa do najlepszego bolidu w stawce może być trudny, lecz W11 jest na tyle dominującym resztę stawki autem, że podium zdecydowanie jest w zasięgu George’a. Warto również dodać, iż Williams w ramach uzupełnienia luki po Russellu skorzysta z jego rodaka, Jacka Aitkena.

przegląd George Russell

Kolejnym ważnym ogłoszeniem jest z pewnością potwierdzenie składu Haasa. Do Nikity Mazepina dołączy Mick Schumacher, który jest na dobrej drodze do zdobycia tytułu mistrza Formuły 2. Jego jedynym rywalem jest tak naprawdę Callum Ilott, który na pewno nie znajdzie się w stawce F1 w przyszłym sezonie. Schumacherowi zaś triumf w klasyfikacji generalnej może pomóc w udowodnieniu swojej wartości. Nie brakuje bowiem głosów, że Mick, mówiąc kolokwialnie, jedzie na renomie swojego ojca, Michaela Schumachera. Tymczasem obecny sezon jest bardzo dobry w jego wykonaniu. Dwóch nowicjuszów to bardzo ciekawy ruch ze strony Gene’a Haasa. Zobaczymy, czy zapewnią oni lepsze punkty niż duet Magnussen-Grosjean.

przegląd Mick Schumacher

Wyżej wspomniany Francuz został zaś dzisiejszego poranka wypisany ze szpitala w Manamie po koszmarnym wypadku, który przeżył w niedzielę podczas Grand Prix na torze Sakhir. Francuz miał zostać wypuszczony ze szpitala wczoraj, lecz postanowiono, że potrzebna jest jeszcze jedna nocna obserwacja. Kierowca Haasa zostaje w Bahrajnie, aby przechodzić prywatne leczenie poparzonych dłoni.

Foto. materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *