Pol Espargaro jest bardzo zadowolony z wyniku jaki udało się osiągnąć jemu, jak i całej ekipie Hondy w wyścigu na torze w Misano.

Pol Espargaro w ten weekend spisywał się bardzo solidnie, dobra dyspozycja zaowocowała drugim miejscem na mecie wyścigu. Triumfował Marc Marquez, co oznaczało, że Repsol Honda zdobyła dublet pierwszy raz od Grand Prix Hiszpanii na torze Jerez w 2017 roku.

To takie dobre uczucie. Czuje się naprawdę świetnie, po tak trudnym sezonie, jaki mieliśmy. W tym roku było wiele wzlotów i upadków. Mieliśmy kilka dobrych wyścigów, ale nie na tyle dobrych, abyśmy byli w stu procentach z nich zadowoleni. Były także takie weekendy, w których w ogóle nam nie poszło i chcieliśmy o nich jak najszybciej zapomnieć. Jednak nie poddawałem się i naciskałem tak bardzo przez cały rok, pracując coraz ciężej, aby spróbować uzyskać z tego coś więcej. Jestem bardzo zadowolony z tego, że swój najlepszy rezultat w karierze w MotoGP uzyskałem na motocyklu Hondy. Dziękuje wszystkim z mojego zespołu. To dla nich bardzo trudny okres. Europejskie fabryki nie miały aż tak dużych problemów z wiązanych z Covidem, jak japońskie. Ten dublet dla nas w najtrudniejszych czasach dla Hondy to dodatkowy oddech i motywacja do działania.

Pol Espargaro
Pole Espargaro i Marc Marquez

Hiszpan wykorzystał błędy obu zawodników Ducati. Pomocna okazała się także wywrotka Miguela Oliveiry. Portugalczyk naciskał przez długi czas na zawodnika Repsol Hondy, ale popełnił błąd na tym samym kółku, co Pecco Bagnaia i pożegnał się z szansą na podium. Espargaro do końca wyścigu był na ziemi niczyjej. Marquez był daleko z przodu, a z tyłu Fabio Quartararo próbował dojechać spokojnie do mety i zdobyć tytuł mistrzowski.

Wiedziałem, że mam dobry rytm, wiedziałem, że mogę pojechać dobrym tempem w wyścigu. Byłem szybki, tak jak podczas testów. Problem polega jednak na tym, że nie jestem w stanie wyprzedzić na początku z w pełni zatankowanym motocyklem. Nie mogę tego zrobić tak łatwo, jak Marc. Ma większą wiedzę o maszynie. Wie, kiedy jechać na limicie. Nie chciałem popełnić błędu na początku wyścigu, ponieważ jest to najgorsza rzecz, jaka może się zdarzyć, zwłaszcza jeśli masz szansę zrobić coś wspaniałego, tak jak zrobiliśmy to dzisiaj.

Pol Espargaro

Foto: materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *