W połowie obecnego roku japoński producent zakończył produkcję najmniejszego crossovera (CX-3) na rynku amerykańskim. Pewnym było, że model zostanie po czasie zlikwidowany również z innych rynków, a teraz mamy pewność kiedy stanie się to w Europie, a co za tym idzie w Polsce gdzie auto oferowane jest od kwietnia 2015 roku.

Jak powiedział Szymon Sołtasik, szef PR Mazda Polska dla magazynu Auto Katalog, klienci, którzy chcą nabyć najmniejszego crossovera firmy muszą się śpieszyć ponieważ jego produkcja na rynku europejskim zostanie zakończona razem z 2021 rokiem. Model zniknie z rynku w grudniu, co nie jest zbyt zaskakującą decyzją, biorąc pod uwagę, że Mazda ma w swoim portfolio nowy model czyli CX-30. Decyzja o sprzedaży tych dwóch aut jednocześnie i tak była dla nas zaskakująca ponieważ nowszy model jest bardziej przystępnym wyborem nie tylko technicznie, ale również cenowo.

Mazda kończy produkcję modelu CX-3 na rynku europejskim

Nie oznacza to jednak, że CX-3 zostanie całkowicie wyeliminowany z rynku bo jak wiemy istnieją również inne rynki niż europejski oraz amerykański. Kompaktowy crossover otrzymał niedawno lifting (dostępny na rynku japońskim) oraz otrzymał wersję specjalną o nazwie – Super Edgy (zdjęcie poniżej). Jak przewiduje producent gama modeli “CX” w nadchodzących latach znacznie się powiększy. CX-50 mechanicznie powiązany będzie z modelem CX-30, natomiast większe CX-60 oraz CX-90 korzystały będą z zupełnie nowej platformy i wyposażone będą w napęd na tylną oś oraz silniki sześciocylindrowe. Te większe jednostki benzynowe SkyActiv-X i silniki wysokoprężne SkyActiv-D są opracowywane do obsługi konfiguracji hybrydowych typu plug-in.

Mazda kończy produkcję modelu CX-3 na rynku europejskim

Europa, Japonia i inne rynki otrzymają CX-60 i CX-80 z węższymi nadwoziami, podczas gdy Stany Zjednoczone otrzymają CX-70 i CX-90 z szerszymi nadwoziami. Ten ostatni nie będzie sprzedawany razem z obecnym modelem CX-9 ponieważ zostanie on całkowicie wycofany. Najbliższa premiera odbędzie się w przyszłym miesiącu. Na salony wyjdzie model CX-50, który ma być pewnego rodzaju rewolucją w gamie japońskiego producenta. Więcej informacji otrzymamy bliżej premiery modelu.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *