Własny samochód to ciągle najbezpieczniejszy środek transportu, którym możemy poruszać się w czasach trwającej pandemii. Żeby faktycznie użytkowanie naszego auta było dla nas komfortowe i bezpieczne, nie wolno zapomnieć o stosowaniu się do prostych zasad użytkowania – stąd akcja #PokażJakPomagasz.

Przede wszystkim należy pamiętać, aby przed każdą podróżą zdezynfekować wszystkie miejsca w samochodzie, które dotykamy najczęściej. Są to kierownica, gałka zmiany biegów, konsola/ekran radia czy klamki. Najlepiej do tego nadaje się płyn dezynfekujący, który teraz bez problemu zdobędziemy na stacji benzynowej.

Kolejna ważna rzecz to dbanie o klimatyzację i filtr kabinowy, o czym wielu kierowców zapomina. Oddychanie powietrzem, które przechodzi przez zgrzybiałe filtry, nie pomaga naszemu układowi oddechowemu, o który szczególnie teraz musimy zadbać. Dlatego należy pamiętać o ozonowaniu układu wentylacji. Nie zaszkodzi również najzwyklejsze przewietrzenie wnętrza samochodu.

#PokażJakPomagasz

Wielu kierowców zastanawia się, czy można obecnie wymieniać opony z zimowych na letnie. Otóż można. Jeżeli używamy auta na co dzień, powinniśmy zadbać o wymianę opon, co zwiększy nasze bezpieczeństwo na drodze – oczywiście o ile jeszcze tego nie zrobiliście!

– Szczególną ostrożność każdy kierowca powinien zachować podczas tankowania. Na stacji benzynowej pamiętajmy o zakładaniu maseczek oraz rękawiczek ochronnych. Za tankowanie najlepiej zapłacić bezgotówkowo, co zmniejsza ryzyko przenoszenia wirusów – komentuje kierowca LOTOS Rally Team, Kajetan Kajetanowicz. Po zatankowaniu pamiętajmy o odkażeniu rąk. Do tego celu najlepiej jest wozić w samochodzie na stałe płyn dezynfekujący i rękawiczki. Dzięki temu żadna sytuacja nas nie zaskoczy.

#PokażJakPomagasz – mycie rąk to także wsparcie

Dbanie o higienę w samochodzie będzie jednak efektywne tylko wtedy, kiedy będziemy pamiętać o absolutnych podstawach. Mowa oczywiście o dokładnym i częstym myciu rąk. To najważniejsza, a zarazem najprostsza czynność, która ochroni nas przed zakażeniem. Nie wolno jednak przy tej okazji zapomnieć o oszczędzaniu wody!

Mycie rąk wydaje się łatwe, jednak nie każdy robi to poprawnie. Aby temu zaradzić, powstał internetowy challenge o nazwie #PokażJakPomagasz. Jego inicjatorem jest 3-krotny mistrz Europy i drugi kierowca mistrzostw świata w kategorii WRC 2, Kajetan Kajetanowicz.

#PokażJakPomagasz

Popularny kierowca rajdowy na swoim facebookowym fanpage’u opublikował filmik, w którym przez 30 sekund pokazuje, jak dokładnie myć ręce, by pozbyć się wszystkich zarazków. Jak na internetowy challenge przystało, nie zabrakło również nominowanych do podjęcia wyzwania. W #PokażJakPomagasz zaangażowali się m.in. skoczek narciarski, drużynowy złoty medalista mistrzostw świata, Maciej Kot oraz kolarka górska, dwukrotna wicemistrzyni olimpijska, Maja Włoszczowska.

Challenge ma nie tylko na celu edukowanie w ciekawy sposób na temat higieny, ale także wsparcie finansowe służby zdrowia. Akcja #PokażJakPomagasz promuje fundusz interwencyjny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To zbiórka pieniędzy, w którą angażują się duże firmy, ale także zwykli obywatele. Za zebrane razem pieniądze WOŚP kupuje niezbędny sprzęt do walki z koronawirusem.

Wszyscy chętni mogą dokonywać wpłat na konto: 14 1140 1010 0000 5244 4400 1007 z tytułem przelewu „Fundusz Interwencyjny – koronawirus – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”.

Źródło: Materiał prasowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *