Rajdowe plany zespołu Kuba Niemiec Rally Team w tym sezonie mocno pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Bardzo duża ilość imprez, w których chcieli wziąć udział, została odwołana lub przeniesiona na następny rok. Również początek sezonu przesunął się w czasie i zamiast ruszyć na przełomie lutego i marca, to pierwsze rajdy odbyły się dopiero w okolicach czerwca i lipca.

W tym sezonie Kuba Niemiec wziął udział w siedmiu rajdach. Po ukończeniu 18-ego roku życia i odebraniu dokumentu prawa jazdy z początkiem lipca przyszedł czas na Rajd Ziemi Głubczyckiej, w którym pojechał pożyczonym autem od profesjonalnej stajni rajdowej. Była to Honda Civic, a ten rajd był debiutem w imprezach wysokiej rangi Super KJS (Super Konkursowa Jazda Samochodem). Wszystko było nowe, a dwadzieścia trzy nazwiska w klasie były abstrakcją.

Pierwszy ważny punkt sezonu – zakup rajdowego Fiata Seicento

Debiutancki start to ósme miejsce w klasie i bagaż cennych doświadczeń. Od razu po tym rajdzie zapadła w zespole Kuba Niemiec Rally Team ważna decyzja. Brak wystarczających środków finansowych, aby wynajmować na każdy rajd auto. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest kupno czegoś tańszego, ale na własność. Po szybkiej analizie rynku, wybór padł na Fiata Seicento z silnikiem o pojemność 1368 cm3.

Kuba Niemiec Rally Team

Miesiąc po zakupie tej rajdówki Kuba Niemiec wybrał się na Tor Fiata w Tychach, gdzie rozegrano piątą rundę Samochodowych Mistrzostw Tychów 2020, aby przetestować auto w warunkach bojowych. Był to pierwszy start Kuby z nowym pilotem, z którym nawiązała się współpraca w 2020 roku. Na prawym fotelu usiadł Mateusz Bodniak. Start ten był słodko-gorzką mieszanką, ponieważ cały dzień w zasięgu było miejsce na podium w klasie, aż do feralnego ostatniego odcinka specjalnego, na którym dała o sobie znać awaria wybieraka biegów, co spowodowało przegraną miejsca na podium o 4.7s.

Pierwsze miejsce w klasie 4 podczas Super Sprintu Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego

Niecałe trzy tygodnie później Kuba Niemiec przystąpił do rywalizacji w 4. rundzie Super Sprintów Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego, która miała miejsce w Straszydlu. Był to debiut na własnym terenie i udało się wygrać rywalizację w klasie 4, czyli dla samochodów z silnikami o pojemności nieprzekraczającej 1400cm3.

Później przyszedł czas na 6. rundę Super Sprintów w ramach Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego, gdzie w Przemyślu udało się uplasować Kubie Niemcowi na drugim miejscu w klasie.

Grudzień pod znakiem dwóch “rajdowych Barbórek”

Początkiem grudnia pojawiła się opcja startu w Barbórce Tyskiej na Torze Fiata w ramach Samochodowych Mistrzostw Tychów, która była ostatnią rundą tamtego czempionatu. Na trzynastu rywali w klasie udało się ukończyć ten rajd na drugiej pozycji w klasie, tracąc niecałe 10 s do pierwszego miejsca. Aż w końcu niecały tydzień później, czyli 12 grudnia nadszedł czas na start w ostatniej rundzie Super Sprintów Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Barbórce Bieckiej, którą Kuba wygrywa w swojej klasie i zajmuje rewelacyjne czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej na pięćdziesięciu zawodników!

Kuba Niemiec: Sezon 2020 był prawdopodobnie wyjątkowy dla wszystkich, jednak postanowiłem wyciągnąć z niego najwięcej, ile tylko zdołam. Mam za sobą szereg udanych startów, a chyba najbardziej zadowolony jestem z czwartego miejsca w klasyfikacji generalnej podczas Barbórki Bieckiej.

Co ciekawe, w całych Mistrzostwach Okręgu Rzeszowskiego w Super Sprintach wystartowaliśmy tylko w trzech z siedmiu rund i według nieoficjalnych wyników zdobywamy tytuł II V-ce Mistrzów klasy 4, dzięki dwóm wygranym rajdom i jednemu drugiemu miejscu.

Dlatego pragnę bardzo mocno podziękować mojemu pilotowi – Mateuszowi Bodniakowi za pilotowanie i współprace w tym sezonie, naszym sponsorom: firmie Superior Industries, która obdarzyła mnie ogromnym zaufaniem, firmie Aquawent – Pana Roberta Chyły za wsparcie, firmie Galsta – Pana Tomasza Jaworskiego, firmie Chamot – Pana Dominika Chamota, firmie Fryturnia Pana Michała Ćwika, firmie Sidovski.com Pana Grzegorza Cielepaka oraz dla miasta Stalowa Wola i naszego klubu – Automobilklubu Stalowa Wola. Bardzo dziękuje za okazane wsparcie w tym sezonie i z optymizmem patrzę w przyszłość, aby realizować założone cele!

Kuba Niemiec Rally Team

Foto. materiały zawodnika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *