Zgodnie z zapowiedzią, producent samochodów z angielskiego Crewe, chce zelektryfikować całą gamę modeli do 2023 roku. Chwilę po tym pojawić ma się pierwszy całkowicie elektryczny samochód marki Bentley.

Pierwszym zelektryfikowanym modelem firmy Bentley jest Bentayga, która wyposażona została w napęd hybrydowy typu plug-in. Jak obiecuje producent za jakiś czas wszystkie oferowane auta korzystać będą z bardzo podobnej technologii. Po 2023 roku wszystkie auta, które wyjadą z salonów będą zelektryfikowane. Słyszeliśmy już dużo plotek na ten temat, jednak nowy raport rzuca zupełnie inne światło na sprawę. CAR Magazine twierdzi, że pierwszy produkcyjny model elektryczny brytyjskiej marki oparty będzie na projekcie Artemis grupy Volkswagen, któremu przewodzą inżynierowie z Audi. Oczywiście pierwsze całkowicie bezemisyjne auto będzie początkiem tego co Bentley będzie mógł nam zaoferować. Do 2030 roku cała gama Bentleya będzie całkowicie elektryczna.

Bentley

Wprowadzając elektryfikację, będziemy mieć bliższą współpracę z Audi. Ale nadal będziemy mieć silne relacje z obiema markami [Audi i Porsche] i postrzegamy to jako szansę, a nie ryzyko. Bez wątpienia – elektryzujemy. Musimy znaleźć najlepszy sposób, aby to przyspieszyć i poprowadzić ład technologiczny.

Obalić natomiast trzeba poprzednie doniesienia, które zapowiadały elektryczny model firmy jako limuzynę. Sam dyrektor generalny firmy powiedział „Jeśli nie jesteś w SUV-ach, nigdzie Cię nie ma”. Pewnym jest więc, że pierwszy w pełni elektryczny model będzie SUV-em. Kiedy się więc pojawi? Prawdopodobnie w 2025 roku. Jak podkreśla producent pracę nad autem już trwają oraz nie brakuje problemów, na których rozwiązanie potrzeba nowych technologii.

Bentley

“Waga jest problemem. Ale obserwujemy gwałtowną ewolucję gęstości mocy baterii i staramy się uczynić elementy lżejszymi i bardziej aerodynamicznymi. A pojazdy elektryczne akumulatorowe są odpowiednie dla firmy Bentley; cichy, bezwysiłkowy, wysoki moment obrotowy, wyrafinowana wydajność”

 Adrian Hallmark – CEO firmy Bentley

Wiemy, że Bentley pracuje nad hybrydową wersją modelu Flying Spur, która może pojawić się jeszcze w tym roku. W gamie swoje miejsce znajdzie również Continental GT PHEV. Na premierę pierwszego całkowicie elektrycznego modelu marki będziemy musieli zaczekać co najmniej cztery lata. Czy to dobre posunięcie? Na pewno idące z duchem czasu. Mamy nadzieje, że Bentley podczas produkcji auta w pełni zachowa charakterystyczne oraz legendarne DNA marki.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *