Pierre Gasly

Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Sezon 2021 dla AlphaTauri jest jak na razie znacznie poniżej oczekiwań. Nie pomagają w tym głupie błędy jakie popełniają kierowcy, w tym Pierre Gasly.

Circuit de Barcelona-Catalunya już dawno nie gościła tak emocjonującego Grand Prix Hiszpanii. O ile rywalizacji koło w koło jak na ten obiekt nie brakowało, tak najwięcej emocji przyniosła walka o zwycięstwo. Nie wszyscy jednak opuszczą Hiszpanię zadowoleni. Do tej grupy zalicza się Pierre Gasly, który przez głupi błąd stracił szansę na lepszy rezultat. Francuz przestrzelił pole startowe i wystartował kilka centymetrów bardziej z przodu niż powinien. Taki wybryk oczywiście podlega karze, w przypadku kierowcy AlphaTauri sędziowie zdecydowali się na pięć sekund.

Pierre Gasly

Za każdym razem staram się zyskać każdy milimetr, ale tym razem po prostu się przeliczyłem i pojechałem się za daleko. Jestem naprawdę zdenerwowany karą za start, ponieważ była to naprawdę głupia kara. Po prostu źle oceniłem pozycję. Zawsze staram się zyskać wszystko, co jestem w stanie, każdy możliwy milimetr, ale w tym przypadku posunąłem się za daleko i poniosłem całkiem spore konsekwencje. Przez te pięć sekund, wiedząc, że skończyliśmy zaledwie jedną dziesiątą za Oconem na dziewiątej pozycji, najwyraźniej straciłem punkt. To mnie wkurzyło, ale po prostu tak jest.

Pierre Gasly

Pech Francuza na polu startowym się nie skończył, ponieważ nie obyło się bez problemów w alei serwisowej. Pomijając aspekt odczekania kary pięciu sekund, wymiany opon w bolidzie AlphaTauri nie należały do najlepszych. Mimo to po powrocie na tor w ostatnim stincie Pierre był w stanie wyszarpać punktowaną pozycję.

Pierre Gasly

Ostatni stint był całkiem niezły i bardzo pozytywny. Z drugiej jednak strony nie osiągnęliśmy wyników, jakie byśmy chcieli, więc musimy popracować, aby znaleźć coś więcej. Myślę, że obiektywnie P9 jest pozycją, na której powinniśmy byli skończyć. Myślę, że ogólnie rzecz biorąc, wyniki nie są takie, jakie chcielibyśmy mieć… Najwyraźniej nie walczymy z McLarenem ani Ferrari i spadliśmy w stawce. Myślę, że jest pewien potencjał, ale wydaje się, że straciliśmy go nieco w ostatnich dwóch wyścigach. Skończyliśmy dwie dziesiąte za Oconem. Wiem, że kosztowało nas to punkt i nie jestem z siebie zadowolony, mimo tego, że ostatni przejazd był dość ekscytujący. Dałem z siebie wszystko i był on całkiem niezły.

Pierre Gasly

Pierre w klasyfikacji generalnej zajmuje obecnie dziesiąte miejsce z ośmioma punktami i do Ocona traci jedynie dwa oczka. W przypadku gdyby Gasly’emu udało się rozprawić z Estebanem, obaj Francuzi mieliby po tyle samo punktów. W przypadku klasyfikacji zespołowej AlphaTauri znajduje się na szóstym miejscu, mając po pięć oczek straty do Alpine i tyle samo przewagi względem Astona Martina.

Pierre Gasly

Foto. materiały prasowe zespołu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *