Scuderia AlphaTauri nie czeka z decyzją na koniec roku. Pierre Gasly oraz Yuki Tsunoda zostają w ekipie AT na rok 2022.

Sezon 2021 AlphaTauri można zaliczyć na razie do udanych. Dzięki Pierre’owi Gasly’emu włoska drużyna bardzo wysoko plasuje się w klasyfikacji generalnej zespołów. Drugim kierowcą tej drużyny jest Yuki Tsunoda, który zaliczył bardzo dobry początek sezonu, lecz po kilkunastu błędach pewność siebie Japończyka zaczęła spadać. Obecnie Yuki ma czasem problem z wydostaniem się z Q1. Dziś dowiedzieliśmy się, że duet Pierre Gasly – Yuki Tsunoda będzie reprezentować barwy AlphaTauri w sezonie 2022, lecz czy to dobra decyzja?

Pierre Gasly Yuki Tsunoda

Pierre Gasly od drugiej połowy 2019 roku błyszczy w ekipie Scuderia Toro Rosso/AlphaTauri. Francuz po słabym początku w Red Bullu został ponownie wysłany do ekipy juniorskiej, ale po dwóch latach widać, że zawodnik z numerem 10 bardzo się rozwinął. Niestety dla Pierre’a nie ma obecnie miejsca w Red Bull Racing. Inne czołowe ekipy typu Mercedes, McLaren, Ferrari, Alpine czy Aston Martin mają pozajmowane fotele na najbliższe lata. Francuz obecnie jest jednym z najlepszych kierowców na gridzie i udowodnił to, wygrywając ubiegłoroczne Grand Prix Włoch na Monzy. Francuz także posiada świetną statystykę w tym sezonie po swojej stronie – średnia pozycja Pierre’a w kwalifikacjach to P5! Liczę na to, że Gasly dalej będzie rozwijać się w AT, lecz w przyszłości obyśmy zobaczyli go w bolidzie, który da mu szansę na walkę o mistrzostwo.

Teraz kilka słów o Yukim Tsunodzie. Kariera Japończyka bardzo szybko ucichła po tym, jak zdecydowanie zaczął odstawać formą od swojego francuskiego kolegi z zespołu. Testy przedsezonowe oraz wyścig w Bahrajnie bardzo szybko zbudowały Yukiemu miano wielkiego talentu. Niestety po Imoli pewność siebie Japończyka zaczęła spadać. Tsunoda rozwalał się i miał problemy z wydostaniem się z Q1, jednakże Red Bull patrzy bardzo przyszłościowo i nie chce wyrzucać Tsunody po jednym sezonie w F1, ale dlaczego? W przyszłym roku mamy potężną zmianę w aerodynamice i wszystkie zespoły zaczynają od nowa. Obecne bolidy są bardzo trudne w prowadzeniu. Helmut Marko chce zobaczyć, jak Yuki Tsunoda spisze się w bolidzie, w którym będzie mieć takie samo doświadczenie, jak Gasly.

Pierre Gasly Yuki Tsunoda

Czy decyzja AlphaTauri jest zaskakująca? Według mnie nie, lecz nie dziwie się osobom, które pytają się, czemu Liam Lawson nie dostał szansy od AlphaTauri. Przyszły sezon będzie ważny dla Gasly’ego, aby pokazać swoje predyspozycje mocnym zespołom oraz dla Tsunody, ponieważ Japończyk musi udowodnić, że jest wart fotela w Formule 1.

Foto. Red Bull Content Pool

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *