Redaktor | Fotograf

Niemiecki tuner, tworząc pakiet do BMW M2 Competition, przebił tym samym nawet nowe M3 Competition, które rozwija “jedynie” 510 koni.

BMW M2 jest jednym z najbardziej popularnych modeli bawarskiego producenta. Nic więc dziwnego, że niektórzy chcą nieco zmodyfikować swój samochód, a zwłaszcza podnieść moc. Tutaj na scenę wkraczają tunerzy, którzy oferują liczne pakiety modyfikacji. Jednym z nich jest Manhart, który wprowadził do oferty MH2 500 Limited – swoją propozycję tuningu dla BMW M2 Competition. Jak zwykle, niemiecki tuner nie zawiódł.

BMW M2 Competition Manhart

Z zewnątrz modyfikacje są dość zachowawcze. Duże, 20-calowe felgi Manharta to główna zmiana, jednak jest ich więcej. Z tyłu pojawił się nowy dyfuzor, a także spoiler, który jest nieco większy od standardowej lotki. Z przodu dodano splitter pod zderzakiem, który nieco zwiększa agresywność samochodu. Wszystkie dodatki wykonano oczywiście z włókna węglowego. Na aucie pojawiły się także naklejki producenta, wraz z szarym pasem biegnącym po całej długości auta. Na szybie pojawiła się naklejka z napisem Manhart, aby nie było wątpliwości z czyją modyfikacją mamy do czynienia. Z tyłu także nie będzie z tym problemu, ponieważ logo BMW zastąpione zostało przez znaczek tunera oraz oznaczenia pakietu tuningowego.

BMW M2 Competition Manhart

Ciekawie jest również pod maską. Pozostawiono oczywiście oryginalną jednostkę S55 o pojemności 3 litrów, jednak jej moc to teraz 525 koni, a moment obrotowy wynosi 700 niutonometrów.. Przyrost wynosi więc odpowiednio aż 115 koni oraz 150 niutonometrów. Od dawna wiadomo, że ten silnik bardzo dobrze znosi modyfikacje, więc można powiedzieć, że to jeszcze nie tak dużo. W tym przypadku wystarczył montaż dodatkowego modułu MHtronik oraz zmiana układu wydechowego.

BMW M2 Competition Manhart

W celu poprawy prowadzenia, zamontowano także sprężyny obniżające od H&R. We wnętrzu główną zmianą jest montaż dodatkowego ekranu wyświetlającego dodatkowe dane o silniku i osiągach w miejscu kratki nawiewu. Niestety, produkcja MH2 500 Limited będzie mocno ograniczona i wyniesie jedynie 10 sztuk. Nieznana jest również jeszcze cena, jednak w przypadku tak renomowanego tunera z pewnością będzie ona wysoka.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *