Redaktor | Fotograf

Manhart jak zwykle nie zawodzi. BMW M3 jest od niedawna na rynku, jednak już teraz można zamówić do niego pakiet MH3, który sprawia, że jest jeszcze mocniejsze i agresywniejsze.

Manhart od wielu lat oferuje swoje pakiety do samochodów BMW. Niedawno tuner pokazał swoją propozycję tuningu BMW M2 Competition, które osiągnęło aż 525 koni mechanicznych. Tym razem przyszła pora na model z kolejnym numerkiem. Swój pakiet otrzyma M3 Competition. Zmiany będą dotyczyć zarówno stylistyki, która zostanie zmieniona na bardziej agresywną, oraz kwestii technicznych. Bez wątpienia MH3 będzie jednym z najciekawszych pakietów do kontrowersyjnego modelu BMW.

Manhart MH3 600

Stylistycznie model otrzymał wiele elementów typowych dla Manharta. Czarny lakier ze złotymi dodatkami, w tym pasem przez całą jego długość, wygląda naprawdę dobrze. Poza tym tuner zmienił felgi, które teraz mają rozmiar aż 21 cali. Dodatkowo auto obniżono o 30mm z przodu i 10mm z tyłu dzięki sprężynom H&R. Przedni splitter, spoiler tylny oraz progi boczne otrzymały wykończenie z włókna węglowego. Dodatki świetnie pasują do M3 Competition, a auto wygląda teraz zdecydowanie bardziej agresywnie.

Manhart MH3 600

MH3 600 jest oparty oczywiście o wersję z napędem na tył. Pod maską znajduje się 3-litrowa, 6-cylindrowa jednostka. Teraz jednak rozwija aż o 125 koni więcej względem odmiany Competition. Moment obrotowy wynosi teraz 780 niutonometrów. Zmiany osiągnięto przez modyfikacje software’u oraz układu wydechowego. MH3 powinno brzmieć więc zdecydowanie lepiej niż zwykłe M3 Competition. Tuner oferuje też demontaż filtra GPF. Manhart nie podaje jak zmieniło się przyspieszenie do setki, jednak od 100 do 200 MH3 przyspiesza w czasie 6,42 sekundy.

Manhart MH3 600

Trzeba przyznać, że całość robi bardzo dobre wrażenie. Stylistycznie, nie każdemu przypasują charakterystyczne złote pasy, jednak z pewnością nie będzie to obowiązkowy element wyposażenia. Technicznie, auto powinno być znacznie lepsze niż M3 Competition, zwłaszcza pod względem osiągów. Niestety, póki co nie jest znana dokładna cena pakietu MH3, jednak można się spodziewać, że tanio nie będzie.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *