Po długiej walce z chorobą w wieku 79 lat zmarł Carlos Reutemann. Argentyńczyk w 1981 roku przegrał o punkt walkę o mistrzostwo świata.

Pierwsze doniesienia o złym stanie zdrowia jednej z legend Formuły 1 lat 70. i 80. otrzymaliśmy już w maju, choć były one pokłosiem raka wątroby, z którym były kierowca Formuły 1 zmagał się od 2017 roku. W owym maju Carlos Reutemann trafił na oddział intensywnej terapii i przeszedł zabieg enteroskopii po krwotoku wewnętrznym. Po operacji otrzymywaliśmy co prawda informacje o stabilnym stanie Argentyńczyka, lecz niestety Reutemann bardzo szybko wrócił do szpitala, a 21 czerwca został ponownie przeniesiony na oddział intensywnej terapii. W ostatnich kilku dniach otrzymywaliśmy kolejne złe wieści – problemy z krwotokami się nasiliły, a stan Reutemanna drastycznie się pogarszał aż do momentu, gdy dzisiejszego poranka był już określany jako krytyczny. Mimo wszelkich starań i długiej walki o życie byłego kierowcy Williamsa, Brabhama i Ferrari, jego organizm tym razem nie był w stanie wygrać walki. Dzisiejszego wieczora córka wicemistrza świata, Cora Reutemann, podała informację o odejściu 79-latka we wzruszającym poście na swoim koncie na Twitterze.

Tata odszedł w spokoju i z godnością, po walce jak mistrz, z silnym i szlachetnym sercem, które towarzyszyło mu aż do końca. Jestem dumna i wdzięczna za ojca, jakiego miałam. Wiem, że będzie mi towarzyszyć przez wszystkie dni mojego życia, dopóki ponownie nie spotkamy się w domu Pana.

Cora Reutemann
https://twitter.com/CoraReutemann/status/1412817852839628801

Carlos Reutemann spędził w Królowej Sportów Motorowych 11 sezonów, z czego cztery zakończył na podium klasyfikacji generalnej kierowców. W 1981 roku o zaledwie punkt przegrał tytuł mistrzowski z Nelsonem Piquetem. W swojej karierze Reutemann może pochwalić się 12 wygranymi w 146 wyścigach i 45 podiami. Był kierowcą takich ekip, jak Lotus, Ferrari, Williams i Brabham. Pierwsze Pole Position zdobył już w swoim debiucie w Formule 1, czego w całej historii dyscypliny dokonało zaledwie czterech kierowców, nie licząc zawodników startujących wyłącznie w Indianapolis 500 – on, Giuseppe Farina, Mario Andretti oraz Jacques Villeneuve.

Carlos Reutemann

Foto. Wikimedia Commons

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *