Za nami oba treningi serii DTM, na dłuższej pętli toru w Lausitz. Najlepiej w nich spisał się ponownie Nico Mueller. Zapraszam na kilka ciekawych wniosków po sesjach!

Zgodnie z oczekiwaniami, Nico Mueller już od początku drugiego weekendu na torze w Lausitz jest bardzo szybki. Szwajcar był najszybszy zarówno w pierwszym, jak i w drugim treningu. Kierowca Audi, w tym roku jest wyjątkowo groźny i zapewne w sobotę oraz w niedzielę, będzie walczył o zwycięstwo.

Mały kryzys formy przeżywa Fabio Scherer. Najmłodszy kierowca w stawce, był czerwoną latarnią w obu treningach. Rodak Müllera jest bardzo utalentowanym kierowcą i miejmy nadzieję, że to tylko chwilowy kryzys formy.

Robert Kubica lausitzring 2
Fot: BMW ART Racing Team / Kubica całkiem dobrze zaczął drugi weekend w Lausitz

Robert Kubica, z sesji na sesję coraz pewniej sobie poczyna. Krakowianin w pierwszym treningu zdołał ulokować się, tylko przed Schererem. W drugim poszło mu znacznie lepiej (zabrakło mu kilku tysięcznych sekundy do P12). Jeżeli tym razem w zespole wszystko zagra, tak jak należy, to kierowca z Krakowa ma szansę powalczyć o punkty.

Nico Müller najszybszy w pierwszym treningu DTM
Fot: Audi Sport / Kierowcy Audi, ponownie są o klasę lepsi od zawodników BMW

Czarnym koniem rywalizacji może być Jamie Green. Brytyjczyk oba treningi ukończył w czołowej piątce. Weteran niemieckiej serii w tym roku prezentuje bardzo dobrą formę i obecnie w klasyfikacji generalnej kierowców zajmuje w pełni zasłużone czwarte miejsce, lecz aby utrzymać ten stan rzeczy, Green musi dać z siebie jeszcze więcej.

Słabsza dyspozycja Rasta

Nieco słabiej niż ostatnimi czasami, spisuje się Rene Rast, Niemiec bowiem w obu treningach uplasował się poza czołową trójką. Ponadto w drugiej sesji treningowej, zajął odległe P8. Wicelider serii musi, więc poprawić tempo jeżeli chce zatrzymać Szwajcara, który w tym sezonie jest klasą dla samego siebie.

Słów także kilka trzeba powiedzieć o Robinie Frijnsie. Holender w tym roku, jest królem kwalifikacji lecz ani razu nie zdołał wygrać wyścigu. Jest to o tyle frustrujące, iż rodak Maxa Verstappena ma potencjał na to, by odnieść wiktorię. Drugi weekend, do rundy w Lausitz zaczyna całkiem solidnie i nie wykluczone, że Frijns będzie bił się o podium, a może także o wymarzoną wygraną.

Tak prezentują się wyniki, obu treningów:

Nico Müller
Pierwsza sesja
Nico Müller
Druga sesja

Fot i tabelki: Materiały prasowe serii i zespołów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *