Mika Kallio zastąpi zarażonego koronawirusem Ikera Lecuonę z zespołu KTM Tech3 podczas ostatniej rundy sezonu MotoGP na Algarve.

Iker Lecuona nie pojedzie w ostatniej rundzie tego sezonu MotoGP. Zawodnik KTM Tech3 najpierw był zmuszony opuścić pierwszy wyścig w Walencji z powodu obowiązującej go dziesięciodniowej kwarantanny. Przed kolejną rundą na torze Ricardo Tormo (Grand Prix Europy) okazało się, że test na obecność COVID-19 był pozytywny. Taki sam rezultat wykazało ostatnie badanie. Tak więc KTM Tech3 musiał przygotować zastępstwo za Hiszpana. Na szczęście zespół nie miał problemu ze zmiennikiem. Na motocykl wskoczy doświadczony Mika Kallio, który jest także testerem KTM-a. Fin pojawił się także w końcówce zeszłego sezonu, kiedy to zajął miejsce po odejściu Johanna Zarco z fabrycznego zespołu tego producenta.

Mika Kallio

Po pierwsze, to nie jest łatwa sytuacja dla zespołu i dla Ikera. Przykro mi, że będzie on musiał pominąć również ten wyścig. Wskoczę na motocykl, co nie jest takie łatwe w tej chwili, ponieważ nie jeździłem na nim zbyt często w tym roku. Oczywiście ciekawie będzie zobaczyć, jaka jest moja prędkość, jak szybko mogę nauczyć się nowego toru i wielu innych rzeczy.

Oczywiście załoga jest dla mnie nowością, więc muszę się wiele nauczyć. To duże wyzwanie i zrobimy wszystko, co w naszej mocy.
To zawsze zaszczyt ścigać się na motocyklu MotoGP, a także być z Herve (szef zespołu Tech3) i Red Bull KTM Tech3. Znam ich od dawna i dobrze jest wrócić do wyścigów, nawet jeśli to ostatni wyścig sezonu.

Finał to zawsze wyjątkowy moment dla każdego i zawsze miło jest być tam z najlepszymi maszynami i najlepszymi facetami w okolicy, zawsze bardzo mi się to podoba. Nie wiemy czego mamy się tam spodziewać, wykonujemy swoją pracę i zobaczymy, gdzie kończymy. Kiedy zawodnik zakłada kask i wyłączają się czerwone światła, nastrój wyścigowy pojawi się natychmiast. Myślę więc, że to będzie interesujący weekend.

Mika Kallio

Finał sezonu już w ten weekend, a padok MotoGP po raz będzie gościł na portugalskim torze Algarve niedaleko miasta Portimao.

Mika Kallio

Foto. materiały prasowe serii i zespołu KTM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *