Wyścig numer 900, w historii Klasy Królewskiej, zwyciężył Miguel Oliveira z KTM Tech 3 stając się tym samym pierwszym Portugalczykiem, który wygrał wyścig na tym szczeblu. Drugi skończył Jack Miller z Pramac Ducati, a trzeci Pol Espargaro z zespołu KTM

Świetnie wystartował Joan Mir, który pomimo muśnięcia Nakagamiego, tuż po starcie awansował na pierwsze miejsce. Jednak zawodnik Suzuki nie nacieszył się za długo pozycją lidera, ponieważ już w zakręcie numer cztery wyprzedził go Jack Miller. Dużo po starcie stracił Pol Espargaro, który spadł z pierwszego miejsca na czwarte. Także sporą stratę odnotował startujący z boksu Johaan Zarco, który zbyt późno został wypuszczony. Z kolei Miguel Oliveira, czekał na błędy swoich rywali.

Na czwartym okrążeniu Nakagami, wyprzedził Joana Mira w zakręcie numer trzy, jednak Hiszpan szybko odbił swoją pozycję. Pod koniec tego samego kółka, Mir dogonił Millera i minął go, tym samym obejmując pozycję lidera. Następne okrążenia to problemy zawodników Yamahy, którzy często przestrzeliwali zakręty np. Valentino Rossi na ósmej pętli toru, przestrzelił zakręt numer jeden i wyprzedził go Lecuona. Na siedemnastym kółku, doszło do makabrycznej sceny, w postaci ratującego się przed poważną kontuzją, bądź nawet śmiercią zeskakującego z motocykla przy prędkości 230 km/h Mavericka Vinalesa. Motocykl, który nie miał hamulców uderzył z impetem, w bandę którą rozbił i się zapalił. To wydarzenie wywołało czerwoną flagę.

Miguel Oliveira
Fot:Moto GP / Mogło dojść do tragedii

Miguel Oliveira Show, po restarcie

O godzinie 14:35 zawodnicy wyjechali z powrotem na pola startowe (kolejność na starcie, była na podstawie wyników z okrążenia szesnastego). Ponownie zgasły światła i atomowo wyruszył Joan Mir, utrzymując się na pierwszym miejscu. Kilka pozycji po starcie stracił Taaki Nakagami (spadek z pozycji drugiej na siódmą). Na drugim okrążeniu po restarcie, Andrea Dovizioso wyprzedził Brada Bindera. Chwilę później, Pol Espargaro skutecznie zaatakował, Joana Mira. Trzy kółka później zawodnik Suzuki stracił trzecią pozycję na rzecz Oliveiry. W zakręcie numer dziewięć na pięć okrążeń przed końcem Espargaro wyprzedził Millera wysuwając się tym samym na pierwsze miejsce. Hiszpan rozpoczynając ostatnie kółko prowadził. W zakręcie numer trzy, jednak popełnił błąd co wykorzystał od razu Jack Miller- zaatakował i awansował na pierwsze miejsce.

Miguel Oliveira
Fot: MotoGP / Atak Portugalczyka po wygraną

W dziewiątce, Espargaro wyprzedził zawodnika Pramac Ducati, jednak wyjechał za szeroko i tak oto batalię tej dwójki na ostatnim zakręcie wykorzystał Miguel Oliveira. Portugalczyk ciasno wyjechał z zakrętu i pomknął po pierwszą wygraną w swojej karierze w Klasie Królewskiej. Była to jednocześnie pierwsza wygrana dla Portugalii. Drugi dojechał Miller a trzeci zapewne najbardziej niepocieszony Pol Espargaro.Pomimo słabego wyniku Fabio Quartararo utrzymał pozycję lidera, jednak ma już tylko 3. punkty przewagi nad drugim Dovizioso. Tak prezentuje się klasyfikacja generalna:


Tabela klasyfikacji generalnej

Fot: @MotoGP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *