Vinales

Maverick Vinales zdobywa pole position przed GP Austrii. Drugi był Jack Miller, a trzeci lider klasyfikacji generalnej Fabio Quartararo.

W Q1 widzieliśmy Zarco, Petrucciego, Rossiego, Lecuonę, Crutchlowa, Bindera, Pirro (zastępstwo za Bagnaię), Aleixa Espargaro, Alexa Marqueza, Smitha, Bradla i Rabata. W większości wybrali oni pośredni przód oraz miękki tył i tylko Michelle Pirro wziął miękki przód oraz pośredni tył. Po pierwszych przejazdach motocykle Ducati rządziły i były na dwóch pierwszych miejscach, ale za nimi powolutku dreptali Rossi i Alex Marquez. Na pięć minut do końca rozpoczęły się drugie przejazdy. Ostatnie okrążenia były naprawdę gorące. Walka o drugie miejsce w Q2 rozstrzygnęła się między Petruccim a Rossim i to „Doktor” wraz z Zarco awansowali do drugiej części kwalifikacji, w której walkę o Pole Position mieli między sobą rozstrzygnąć Vinales i Quartararo.

Vinales

Q2 zaczęło się od zasadniczego pytania – czy popada nam deszcz? Odpowiedź była koniec końców przecząca, więc kierowcy mogli skupić się w 100% na jeździe. Pierwsze czasy wskazywało na to, że Fabio Quartararo zmartwychwstał i odzyskał dobre tempo. Vinales w dzisiejszy dzień pokazywał się jednak z równie dobrej strony i dawał znaki, że on skóry tanio nie sprzeda. Po pierwszym wyjeździe Vinales, Quartararo oraz Mir mieliby pierwszy rząd, drugi rząd zajęliby Miller, Rins i Dovizioso, a trzeci – Pol Espargaro, Rossi i Zarco.

Zawodnicy wyjechali na swoje drugie i zarazem ostatnie przejazdy. Początkowo nikt nie poprawiał swoich czasów, lecz potem zrobili to Maverick Vinales oraz Franco Morbidelli, który wskoczył na trzecie miejsce. Rakietę wystrzelił jednak Dovizioso, który aktualnie nie ma zespołu na przyszły rok. Potem czasy zrobił Yamahy i wskoczyły przed Włocha. Zaskoczeniem był Jack Miller, który wskoczył na drugie miejsce i rozdzielił dwie Yamahy, ale to Maverick Vinales zdobywa Pole Position. Obok niego ruszą wspomniany wcześniej Miller i Fabio Quartararo. Drugi rząd okupią Dovizioso, Pol Espargaro i Joan Mir, a trzeci rząd zajmą Morbidelli, Rins i Zarco. Zawiódł Valentino Rossi, który był ostatni w drugiej kwalifikacji.

Vinales

Foto. materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *