Maverick Vinales został dzisiaj ogłoszony jako nowy zawodnik Aprili. Hiszpan będzie jeździł w przyszłym sezonie razem z Aleixem Espargaro.

Maverick Vinales jest jednym z najgłośniejszych nazwisk w padoku w ostatnim czasie. Hiszpan jest zamieszany w ogrom dziwnych i niezrozumiałych wydarzeń. W czerwcu ogłoszono jego odejście z Yamahy, gdy na prośbę Hiszpana rozwiązano kontrakt z japońskim producentem. Mówiono o zespole Aprili, ale ten temat na jakiś czas ucichł. Każdy zapewne sądził, że zaraz po rozwiązaniu umowy z Yamahą zostanie ogłoszone porozumienie Hiszpana z włoskim zespołem. Vinales i Aprilia zrobili to jednak dopiero teraz, po Grand Prix Austrii.

Maverick Vinales

Z ogromną radością ogłaszamy, że podpisaliśmy kontrakt z Maverickiem Vinalesem, zawodnikiem na bardzo wysokim poziomie i jednym z najczystszych talentów w kategorii MotoGP. Nasz projekt został wzbogacony o wartość, jaką wnosi Maverick – mistrz świata, który potwierdził swój talent jako czołowy zawodnik w MotoGP. Udowodnił to w czasie wielkich zmian, po wprowadzeniu całkowicie odnowionego motocykla na tor i konsekwentnym ugruntowaniu się w grupie bohaterów. Stoimy teraz w obliczu zmiany statusu zespołu fabrycznego, aby zabrać Aprilię na sam szczyt. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy udostępnić Vinalesowi wszystkie nasze najlepsze umiejętności wraz z naszym entuzjazmem i pasją. Jestem przekonany, że podobnie jak Aleix, przyjmie ten niezwykle potencjalny projekt. Przybycie Mavericka w żaden sposób nie oddala Lorenzo Savadoriego od zespołu, ponieważ pozostanie on integralną częścią rodziny Aprilia Racing.

Massimo Rivola

Można rzec, że Maverick i tak ma sporo szczęścia. Hiszpan ostatnio dopuścił się poważnego przewinienia. Tak, mowa tutaj o celowym niszczeniu silnika Yamahy podczas Grand Prix Styrii. Japoński zespół zawiesił Hiszpana na Grand Prix Austrii. Z danych telemetrii jasno wynikało, że Hiszpan celowo nie wbijał szóstego biegu. Mistrz Świata kategorii Moto3 z 2013 roku na pewno był sfrustrowany tym, że tuż przed startem wyścigu stracił jakiekolwiek szanse na dobry wynik. Może Aprilia odmieni los Hiszpana, będzie nowym rozdaniem dla Mistrza Świata kategorii Moto3 z 2013 roku. Warto podkreślić, że Hiszpan będzie jeździł ze swoim dawnym kolegą z czasów debiutu w MotoGP, Aleixem Espargaro.

Fot. materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *