Lewis Hamilton

Doczekaliśmy się końca sagi pt. Lewis Hamilton i kontrakt z Mercedesem. Brytyjczyk podpisał umowę na sezon 2021 i pozostanie w zespole.

Szok. Niedowierzanie. Sensacja. Te trzy pojęcia zostały podane kompletnie przypadkowo, bo informacja, iż Lewis Hamilton przedłuży kontrakt pomimo upływającego czasu i wypowiedzi Brytyjczyka, była niemalże pewna. Ostatecznie siedmiokrotny mistrz świata umowę na 2021 podpisał i za niecały rok zapewne odbierze swój ósmy tytuł mistrzowski w klasyfikacji kierowców. To on jak co roku jest faworytem i potrzeba naprawdę cudu, aby Red Bull zbliżył się na tyle, by zagrozić Hamiltonowi. W tej chwili jedynym kierowcą ze sprzętem pozwalającym na walkę z Lewisem jest Valtteri Bottas, lecz osobiście nie wierzę już w Bottasa 2,3,4,5,6,7 i 8.0

Lewis Hamilton

Nie mogę się doczekać dziewiątego sezonu wraz z moimi kolegami z Mercedesa. Nasz zespół osiągnął niesamowite rzeczy i chcemy to kontynuować, a także stale poprawiać się na i poza torem. Jestem zdeterminowany, aby kontynuować przygodę, którą zacząłem, aby uczynić motorsport bardziej zróżnicowanym miejscem dla przyszłych pokoleń i jestem niezwykle wdzięczny Mercedesowi, że wspiera mnie w tych działaniach. Jestem dumny, mogąc ogłosić, że w tym roku poczynimy kolejne kroki, zakładając fundację, która skupi się na zatarciu nierówności w motorsporcie. Jestem natchniony faktem, że możemy budować to razem i nie mogę się doczekać powrotu na tor w marcu.

Lewis Hamilton

Zadowolony z przedłużenia umowy z Hamiltonem jest Toto Wolff. Nie ma co się temu dziwić, skład Mercedesa jest idealnie spasowany pod ich potrzeby, a gdyby Brytyjczyk zdecydował się nagle na odejście z F1, to Wolff miałby naprawdę twardy orzech do zgryzienia, ponieważ szukanie kierowcy w takim momencie nie jest często spotykane, a wszyscy zawodnicy z czołówki mają już dawno podpisane umowy.

Lewis Hamilton

Od zawsze byliśmy zgodni z Lewisem w kwestii przedłużenia kontraktu, lecz niesamowicie nietypowy rok 2020 spowodował, że potrzeba było trochę czasu, aby dopiąć szczegóły. Razem zdecydowaliśmy, by pod względem sportowym przedłużyć naszą relację o kolejny rok, a także rozpocząć długoterminowy projekt, który jest następnym krokiem w naszej misji wyeliminowania nierówności z naszego sportu. Wyniki Lewisa są świetne i stawiają go jako jednego z najlepszych w całej historii. Jest także wartościowym ambasadorem dla naszej marki i partnerów. Współpraca Mercedesa i Lewisa wpisała się w karty historii podczas ostatnich ośmiu lat i jesteśmy głodni kolejnych sukcesów w nadchodzącym roku.

Toto Wolff

Tym samym stawka na sezon 2020 została oficjalnie skompletowana. Pierwszy wyścig ma mieć miejsce 28 marca na torze Bahrain International Circuit, a pierwsza okazja do zobaczenia kierowców w tegorocznych autach na torze już za nieco ponad miesiąc, kiedy to w dniach 12,13,14 marca odbędą się oficjalne zimowe testy na torze w Bahrajnie.

Foto. materiały prasowe zespołu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *