Lewis Hamilton

Lewis Hamilton ma za sobą kolejny nieudany weekend w tym sezonie. Brytyjczyk ukończył Grand Prix Emilii-Romanii dopiero na 13. pozycji.

Lewis Hamilton do ostatniego okrążenia zeszłego sezonu był w grze o mistrzowski tytuł. Po czterech eliminacjach obecnej kampanii nic nie wskazuje na to, aby siedmiokrotny mistrz świata był w stanie włączyć się do walki o ósmy triumf w klasyfikacji kierowców. Mercedes zajmuje trzecie miejsce wśród konstruktorów, lecz tegoroczny bolid W13 E Performance wyraźnie odstaje od maszyn Red Bulla i Ferrari. Hamilton jest siódmy w punktacji kierowców z dorobkiem 28 punktów, tracąc 21 oczek do zespołowego partnera, George’a Russella.

Na pewno wypadłem z gry o mistrzowski tytuł, nie ma co się łudzić. Ale będę wciąż pracował tak bardzo, jak tylko potrafię, aby jakoś spróbować się zebrać.

Lewis Hamilton
Lewis Hamilton

Russell w trzech z czterech rund notował lepsze rezultaty w wyścigach od Hamiltona. Tak było również podczas ostatniego Grand Prix Emilii-Romanii, które młodszy z Brytyjczyków ukończył na czwartej pozycji, udanie powstrzymując ataki Valtteriego Bottasa w końcówce rywalizacji. Hamilton zajął dopiero 13. lokatę, spędzając sporą część wyścigu na nieudanych próbach wyprzedzenia Pierre’a Gasly’ego. Symboliczny był również manewr dublowania przez Maxa Verstappena, który jeszcze kilka miesięcy wcześniej był rywalem Hamiltona w walce o tytuł.

Był to weekend do zapomnienia. (…) Jako ekipa nas wszystkich to dotyka. Przynajmniej George zdobył dzisiaj trochę punktów dla zespołu. Przepraszam każdego za to, że nie byłem w stanie dokonać tego samego. (…) Każdy stara się dać z siebie wszystko i nikt się nie poddaje, starając się iść do przodu jak tylko może. Dzisiaj [ja byłem] trochę łatwym celem.

Lewis Hamilton
Lewis Hamilton

37-latek uważa, że mimo przykrych doświadczeń z Włoch, przystąpi do Grand Prix Miami z pozytywnym nastawieniem.

W tym momencie niespecjalnie wyczekuję tego [wyścigu]. (…). Jestem przekonany, że przez ten tydzień nabiorę pozytywnego nastawienia. Jutro zajrzę do fabryki, aby zobaczyć, co możemy poprawić.

Lewis Hamilton

Hamilton otrzyma szansę poprawienia swojego dorobku punktowego już za dwa tygodnie. Wyścig na debiutującym w kalendarzu torze wytyczonym na parkingu przy Hard Rock Stadium w Miami odbędzie się 8 maja.

Foto. oficjalne materiały prasowe serii; materiały prasowe zespołu Mercedes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *