Ekipa LCR Honda odnowiła umowę z Dorna Sports i IRTA na starty w klasie królewskiej. Umowa ta obowiązuje od 2022 do 2026 roku.

LCR Honda to drugi niezależny zespół po zespole Gresiniego, który został oficjalnie potwierdzony na sezon 2022. Warto tu też przytoczyć, że stan zdrowia Fusto Gresiniego powoli się poprawia. Tak więc miejmy nadzieje, że szybko zobaczymy szefa Gresini Racing w padoku MotoGP. KTM i Ducati to jedyne dotychczas podpisane zespoły fabryczne. Każdy oczekuje, że za niedługo Honda, Yamaha, Suzuki i Aprilia również potwierdzą podpisanie umowy z Dorna Sports i IRTA.

LCR Honda

Przede wszystkim chciałbym skorzystać z okazji, aby wyrazić najgłębszą wdzięczność wszystkim osobom, które pracowały z zespołem LCR od stycznia 1996 roku, kiedy otrzymaliśmy pierwszy kontrakt na Mistrzostwa Świata jako zespół! Nie mogę uwierzyć, że minęło 25 lat! Ćwierć wieku to okres, w którym zawodnicy i personel LCR pracowali na pełnych obrotach na torze i wierzcie mi, nawet poza torem! To dla mnie wielki zaszczyt ogłosić, że nasz zespół niedawno odnowił wraz z IRTA i Dorna Sports swój kontrakt na pobyt w klasie królewskiej do 2026 roku. Jestem wdzięczny, że mogę kontynuować rywalizację w MotoGP przez kolejne 5 lat. Nie mogę się doczekać, aby rozpocząć nowy rozdział w historii LCR z obojgiem naszych motocyklistów Taką i Alexem! Do zobaczenia wkrótce na torze i na pewno wkrótce w telewizji! 

Lucio Cecchinello

Ekipa Cecchinello ma niesamowitą historię. Zaczynali jako zespół z zaledwie jedną furgonetką. Po sześciu latach w klasie 125cm3 postanowili zrobić krok do przodu. W 2002 zaczęli przygodę z klasą 250cm3 (obecnie Moto2). Cztery lata później zawitali do klasy królewskiej. W 2019 roku LCR rozpoczęło również przygodę w MotoE. Zespół Cecchinello przez lata zdobył łącznie 85 miejsc na podium i 24 zwycięstwa we wszystkich kategoriach, w których brał udział. Nadal chcą się piąć w górę i rozwijać. Sezon 2021 zapowiada się bardzo obiecująco dla ekipy LCR. Mają naprawdę dobrych zawodników, którzy są w stanie pojechać świetne wyścigi, co udokumentowali w poprzednim sezonie.

Foto: materiały prasowe zespołu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *