Lando Norris

Lando Norris poinformował swoich fanów, że otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Brytyjczyk utrzymuje się w samoizolacji w ZEA.

Lando Norris przebywa aktualnie w Dubaju, gdzie wypoczywa przed obozem treningowym. Kierowca z Bristolu odkrył, że stracił smak oraz węch, ale poza tym czuje się dobrze. Test robiony przez niego w poniedziałek dał wynik pozytywny i jest teraz w swoim pokoju hotelowym odizolowany od reszty. Zespół w swoim oświadczeniu potwierdził, że Norris jest chory na COVID-19. Szybko poszedł się zbadać i poinformował o tym zespół, po tym, jak stracił zmysły węchu i smaku. Przez lokalne obostrzenia musi przejść 14-dniową kwarantannę. Lando jest czwartym kierowcą, który otrzymał pozytywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2.

Lando Norris

Pierwszym z nich był Sergio Perez, który musiał odpuścić dwa wyścigi w Wielkiej Brytanii. Drugi z zarażonych to Lance Stroll, u którego zdiagnozowano wirusa dopiero po GP Eifelu na Nurburgringu. W obu przypadkach rezerwowym był Nico Hulkenberg, który pojechał w dwóch wyścigach. Świeżym przypadkiem zarażenia można nazwać 7-krotnego mistrza świata Lewisa Hamiltona, gdy ten po GP Bahrajnu zaraził infekcją i opuścił jeden wyścig. Potem wrócił już na ostatni wyścig w sezonie, który odbył się w Abu Zabi. Co ciekawe zarażeni wirusem byli kierowcy, którzy w swoich bolidach mają, bądź będą mieli jednostki napędowe Mercedesa.

Wczoraj straciłem smak oraz węch, więc zdecydowałem się na samoizolację i zrobiłem test. Wynik był pozytywny, więc poinformowałem wszystkich, z którymi miałem z nimi kontakt i będę się izolował przez następne 14 dni. Czuję się dobrze i nie mam innych objawów, ale chciałem tylko powiedzieć wam wszystkim. Uważajcie na siebie.

Lando Norris, McLaren
Lando Norris

Kierowcy F1 przechodzili rygorystyczne testy przez cały sezon 2020 w ramach protokołów, aby zapewnić, że Grand Prix może zostać rozegrane w bezpieczny sposób. Chociaż nie będą oni podlegać tak surowym wytycznym nakazanym przez FIA poza sezonem. Wielu kierowców mówiło o potrzebie zachowania bezpieczeństwa i zapewnienia, że ich zimowe przygotowania nie zostaną naruszone.

Foto. materiały prasowe zespołu

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *