KTM podczas testów w Katarze notował nienajlepsze wyniki, jednak na papierze sytuacja wygląda gorzej niż w rzeczywistości.

KTM w poprzednim sezonie wygrał aż w trzech wyścigach. Dwa razy za sprawą Miguela Oliveiry i raz dzięki Bradowi Binderowi. Jednak sytuacja podczas testów przedsezonowych wyglądała nieciekawie. W pierwszej piętnastce nie pojawił się żaden przedstawiciel austriackiego producenta. Najlepszym zawodnikiem KTMa podczas testów okazał się Miguel Oliveira. Jednak jego czas był gorszy od czasu Jacka Millera o 1.343 sekundy. Tempo wyścigowe jest trudniejsze do odczytania, ponieważ burza piaskowa podczas ostatniego dnia uniemożliwiła zrealizowanie zaplanowanych długich przejazdów. Z drugiej strony, tylko jeden zawodnik austriackiego producenta był w czołowej czternastce podczas testów w zeszłym sezonie, w postaci ówczesnego debiutanta, Brada Bindera na dziewiątym miejscu. Zawodnik z RPA jest przekonany, że ​​obecna sytuacja nie jest aż tak zła, jak czasy na papierze.

KTM

To była niefortunna sytuacja związana z ostatnim dniem testów. Mieliśmy sporo rzeczy, które chcieliśmy jeszcze sprawdzić. Mimo wszystko i tak uważam, że na papierze wszystko wygląda o wiele gorzej niż w rzeczywistości czy nawet podczas weekendu wyścigowego. Jest tutaj trochę trudności dla nas, KTM-ów. Trochę ten układ toru nam nie pasuje. Niemniej jednak jesteśmy dobrej myśli i jestem pewien, że rozwiążemy problem, i zbliżymy się do reszty. Myślę, że niektóre części, których nie zdążyliśmy przetestować, możemy sprawdzić podczas weekendu wyścigowego. O tej porze w zeszłym roku miałem mocny ostatni dzień testów, podczas to, których ćwiczyliśmy przejazdy kwalifikacyjne. Jednak poza tym nie było tam zbyt wiele pozytywów. Nadal martwiłem się, ponieważ byłem dość powolny w pozostałych testach. Jednak potem tak szybko, kiedy dotarliśmy do Jerez, sytuacja się odwróciła i było o wiele lepiej. W tym roku zdecydowanie jadę do Kataru dużo bardziej pewny siebie i dużo lepiej rozumiem jazdę na motocyklu tej klasy.

Brad Binder

Jak na razie najlepszym wynikiem dla KTM na torze Losail jest dwunaste miejsce Pola Espargaro w sezonie 2019.

Foto: materiały prasowe zespołu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *