Rosyjski tor Igora Drive z niewyjaśnionych przyczyn wypadł z oficjalnego kalendarza DTM, a także z oficjalnej listy rezerwowej MotoGP

Wyścig na rosyjskim Igora Drive miał otwierać nowy sezon DTM w dniach 28-30 maja, ale został usunięty z kalendarza bez wyjaśnienia ze strony serii. To oznacza, ze sezon rozpocznie się dopiero pod koniec czerwca. Tegoroczne zmagania w Deutsche Tourenwagen Masters obejmują teraz osiem rund, o jedną mniej niż pierwotnie planowano. Mistrzostwa rozpoczną się pod koniec czerwca, a zakończą się zaledwie cztery miesiące później w październiku na torze w Hockenheim.

Co ciekawe tor Igora Drive wypadł także z oficjalnej listy rezerwowych torów MotoGP.  Dyrektor generalny Dorny, Carmelo Ezpeleta, najpierw umieścił rosyjski tor na drugim miejscu w kolejce trzech oficjalnych rezerwowych miejsc MotoGP, po Portugalii i przed Indonezją, lecz obecnie już go tam nie znajdziemy.

Na liście rezerwowej został już tylko tor w Indonezji
Kalendarz MotoGP na chwilę obecną

Słyszałem o tym torze, ponieważ w Komisji ds. Bezpieczeństwa za każdym razem, gdy jakiś kraj próbuje stworzyć tor, Uncini [urzędnik ds. Bezpieczeństwa] podróżował tam lub uzyskiwał informacje o nim, a następnie pokazywał nam projekt przed wyjazdem. Następnie staramy się dawać z wyprzedzeniem [ostrzeżenie] o wszelkich problemach, takich jak obszary startowe, i próbować ulepszyć tor. Wiem, że rozmawialiśmy o [Rosji], ale tak naprawdę to było dawno temu i nie pamiętam nitki tego toru.

Pol Espargaro

Do DTM wróci tor Norisring, a także Red Bull Ring. Na pierwszym z wymienionych obiektów runda DTM odbędzie się w dniach 2-4 lipca. Natomiast na torze w Spielbergu zawitamy na początku września. Warto przypomnieć, że w tym sezonie będziemy mieć w stawce dwóch podopiecznych Red Bulla, Alexa Albona i Liama Lawsona.

Nic się nie zmieniło w kwestii zgłoszonych ekip. Mamy: Team Abt, Rosberg, Jenson Rocket RJN, GruppeM i 2 Seas Motorsport. Co do kierowców to wiadomo jeszcze, że w tym sezonie będzie obecny Mike Rockenfeller i Nico Muller. Prawdopodobnie także w wybranych rundach tak jak Jenson Button będzie obecny obrońca tytułu, Rene Rast. Jednak nie wiadomo, w jakich zespołach będą jeździć Rockenfeller, Muller i Rast.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *